Wpis z mikrobloga

Gdyby ktoś szukał pomysłu na jednodniową wycieczkę z Warszawy bardzo polecam wypad w Góry Świętokrzyskie, w które teraz dojedziecie na spokojnie w 2-2,5h E77. Konkretnie polecam:
1) wejście na malowniczą górę Miedzianka (pic rel) - góra zapewnia piękne widoki, trochę chodzenia po skałkach, ciszę (aż nie chciało mi się wierzyć - wczoraj nikogo tam nie spotkaliśmy, a miejsce jest rewelacyjne!) i uroczą roślinność (dzwonki, paprocie, dużo kwiecia)
2) odwiedziny w leżącym u jej podnóża Muzeum Górnictwa Kruszcowego (dobra wystawa, 10 zeta)
3) odwiedziny zamku Chęciny - wejście 20 zeta, bez psa, z zamku również rozciąga się ładny widok
4) idąc ścieżką 800 metrów od zamku dodatkowo leży ukryty w gąszczu kirkut - sama droga do niego również jest zaciszna i malownicza
Wyjazd 10 rano, powrót 18. Polecam!
#wakacje #podroze #warszawa #wycieczki
Kamienie - Gdyby ktoś szukał pomysłu na jednodniową wycieczkę z Warszawy bardzo polec...

źródło: 20230617_140148

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
w które teraz dojedziecie na spokojnie w 2-2,5h E77

@Kamienie: przez chwile sie zastanawiałem co to za droga. Chyba jednak bardziej upowszechnioną nazwą jest S7 :P
Potwierdzam, świetne miejsce na 1-dniowy wypad.

- 7 minut samochodem (albo 20 rowerem) od zamku w chęcinach jest nieco niedoceniony ale wart zobaczenia skansen w Tokarni - można się wczuć w to jak nasi przodkowie żyli przed wiekami - 14zł.
- równie blisko Chęcin jest
thorgoth - >  w które teraz dojedziecie na spokojnie w 2-2,5h E77
@Kamienie: przez ch...

źródło: z23714664Q,Jaskinia-Raj

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kamienie: Niedaleko jest jeszcze słynny Dąb Bartek- najstarsze drzewo w Polsce, oraz były kamieniołom Zachełmie gdzie odkryto najstarsze na świecie ślady pozostawione prez Tetrapoda, czyli pierwszej istoty która wyszła z wody na ląd.
  • Odpowiedz
ciszę (aż nie chciało mi się wierzyć - wczoraj nikogo tam nie spotkaliśmy, a miejsce jest rewelacyjne!) i uroczą roślinność (dzwonki,


@Kamienie: to zdecyduj się w końcu. Jest cisza czy są dzwonki? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kamienie to mieliście dużo szczęścia, zwykle na Miedziance jest sporo ludzi. Szczególnie pod wieczór - może być pierdyliard sesji zdjęciowych w tym samym czasie.
  • Odpowiedz
@Boroova:
Są. Góra Telegraf, względnie Stadion (Pierścienica).
Z Chęcin do Jaskini Raj jest cholernie trudny dla pieszych szlak MTB przez Zelejową.
  • Odpowiedz
  • 1
@telemach20: No faktycznie, dupy nie urywa, dlatego weszłam tylko ja, żeby ocenić, a niebieski został przed zamkiem z psem, aczkowliek jeśli lubi się zameczki, to warto zaliczyć + fajnie wygląda z dołu z miasteczka. :)
  • Odpowiedz