Wpis z mikrobloga

Jak jeździliście nad morze (za granicę tez) jako dzieci to wasi rodzice robili "przywitanie z morzem"? Moi rodzice zostawiali bagaże w miejscu noclegu, nic nie rozpakowywali ani nie odpoczywali, tylko szybkie siku po męczącej trasie i choćby lało i grzmiało trzeba było iść zobaczyć morze. Od razu po przyjeździe. Teraz nie wiem czy to nasz rytuał - wymysl Mamy, że Stary po tygodniu roboty, umordowany trasą 600km z dwoma gowniakami na pokładzie jeszcze przed spaniem MUSIAL się przywitać z morzem ( ͡º ͜ʖ͡º) czy ogólnie jakas polska/międzynarodowa tradycja?
#pytanie
  • 155
  • Odpowiedz
@jatylkozapytac Gdzie jako dziecko? #!$%@? Chłopie w latach 90 to się co najwyżej do babci jechało parę km dalej.
W latach 90 to ilość ludzi wyjeżdżająca na wczasy była taka niska, że ośrodki wypoczynkowe się zamykalh, a nie otwierały nowe jak teraz ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@jatylkozapytac: moi starzy mieli inny #!$%@? rytuał, nigdy pierwszego dnia nie pozwalali się #!$%@?ć do morza bo musisz się zaaklimatyzować synek! Przyjeżdżaliśmy o 12-13 i #!$%@?, max to zamoczenie stópek.
  • Odpowiedz
@Megawonsz_dziewienc 10% polskiego wybrzeża (albo i mniej) stanowią patologiczne plaże, które wybiera 90% turystów gdzie stosuje się parawaning i czuć atmosferę spiny oraz wszechobecnej tandety. 80% wybrzeża to natomiast piękne szerokie, dzikie plaże często tuż przy lesie idealne do chillowania gdy pogoda dopisze. W innych nadmorskich krajach często ciężko znaleźć dzikie plaże - zazwyczaj np. nad morzem śródziemnym występują wąskie plażyczki, które są własnościami hotelów i pojedyncze miejskie plaże. trasa rowerowa r10
  • Odpowiedz
@Megawonsz_dziewienc: nie zesraj się. Byłem teraz 2 tygodnie przed bożym ciałem i było zajebiście. Super pogoda, nie było ludzi, bezkres, świeże powietrze i święty spokój. I tak, zaraz po przyjeździe, zostawiliśmy bagaże w pokoju i poszliśmy dziecku pokazać morze.
  • Odpowiedz
@jatylkozapytac: Gardzę ludźmi którzy jadą na wakacje nad polskie morze. Mając do dyspozycji tyle fajnych miejsc do odwiedzenia wybierają śmierdzące zimne i zasyfione polskie morze z niepewna pogoda XD


@Megawonsz_dziewienc: ja gardze tymi, ktorzy mysla, ze tylko ich opinia jest wlasciwa a wszyscy pozostali to debile. Bylem z rodzina nad baltykiem tydzien temu, piekne lasy, wspaniala natura i widoki. Ale przyjdzie taki koczkodan i ci powie, ze #!$%@? sie znasz
  • Odpowiedz
@jatylkozapytac: ja tam lubię polskie morze. Wolę góry, ale morzem nie pogardzę. W zeszłym roku miałam nieprzyjemnie bolesne spotkanie z meduzą nad morzem za granicą (co w sumie z perspektywy czasu jest całkiem fajnym doświadczeniem, a plaża była super i woda przejrzyście czysta). Każde morze ma swoje wady i zalety, my mamy naprawdę dobre plaże. Też zawsze jak przyjeżdżam gdzieś na wakacje, to pierwsze co po zameldowaniu i zostawieniu bagaży idę
  • Odpowiedz