Wpis z mikrobloga

Mireczki akturalnie mam postawioną aplikację pod krypto, która działa na tym samym porcie na 10 różnych VPSach. Kosztuje to trochę miesięcznie i zastanawiam się czy nie będzie bardziej ekonomicznie postawić domowy serwer. Problem jest taki, że dostawca mojego internetu nie pozwala mi przekierować portów. Pisałem z chatem gpt i chciałbym się upewnić.

Czy mogę na Ubuntu uruchomić 10 profili i na każdym z tych profili odpalić tę aplikację (jest ona w dockerze), a każdy profil ubuntu będzie połączony z VPN, który ma dedykowane IP. Ma to prawo bytu?

Druga kwestia to jak najtaniej ogarnąć dedykowane IP, myślałem o kupnie VPSów po 1$ i używanie ich jako host VPN.

Ma to prawo bytu? Da się to jakoś lepiej zrobić?

#programowanie #komputery #serwery #vps #vpn #linux #ubuntu
  • 12
  • 0
@LazyInitializationException: tak, każda różny adres IP i stały. Przy np takim surfsharku z tego co zrozumiałem za każym razem łączysz sie z innym IP więc takie rozwiązanie odpada, a dedykowane IP sprzedają po 5$ za miecha, więc prawie tyle co teraz płacę za VPSa gdzie to śmiga.
@LazyInitializationException: ta... Kilka kont... xD Będzie miał farta jak jedno mu się uda zrobić

@jannekk pytanie - czy potrzebujesz zewnętrzne IP? Jak wystarczy tylko abyś dobił się do niż CH z zewnątrz to bez kosztów polecę ci zerotier. Jest to prosty program VPN, przez którego nie idzie ruch internetowy a zestawia połączenie między urządzeniami.
@LazyInitializationException: sporo osób ma problem z rejestracją. Dodatkowo potrafią wyłączyć konta z dnia na dzień. Korzystałem z freetier przez 1.5 roku. Początkiem tego roku zablokowali mi konto bez żadnego ostrzeżenia. W kwietniu próbowałem zarejestrować nowe konto. Zajęło mi to prawie 3 tygodnie. Cały czas odrzucało mi karty płatnicze (revo, PKO, ING, mBank, jedna kredytowa). Sporo osób ma z tym problem. Co support na to? Nic nie pomogą, jedynie mogą polecić płatny