Wpis z mikrobloga

Pytam zupełnie serio.

Czy jak przeskoczyliście np. z 5k na 15k, to czy wasze wydatki się też bardzo zwiększyły? W sensie:

a) zwiększyły się kilkukrotnie jak pensja (nowe auto, mieszkanie)
b) zwiększyły się o jakieś 50% ale bez fajerwerków (kupuje np rzeczy premium ale nie zyje ponad stan)
c) nie zwiększyły się, są na podobnym poziomie

Albo jeśli ankieta nie odzwierciedla tego. To co zmieniło się w waszym życiu jak przeskoczyliście z takiego pułapu?

#programista15k
jmuhha - Pytam zupełnie serio. 

Czy jak przeskoczyliście np. z 5k na 15k, to czy was...

źródło: maxresdefault

Pobierz

waszym zdaniem

  • a) zwiększył się kilkukrotnie, mało mi zostaje 24.5% (34)
  • b) zwiększyły się minimalnie ale bez szaleństw 50.4% (70)
  • c) są na podobnym poziomie, 25.2% (35)

Oddanych głosów: 139

  • 22
z 5k na 15k


@jmuhha: jak mialem 5k to jezdzilem autem za 4500, a jak wzialem 15 to kupilem za 14 500.
Mowie powaznie.

Poza tym zmienilem mieszkanie z 2400 na 2750 (x2 wieksze, przy samym metrze + miejsce garazowe w cenie). Inna kwestia ze ceny najmu wtedy zanurkowaly i to byl interes zycia. Ale tez zaczela sie zdalna i po prostu chcialem miec duzy salon + osobno gabinet i sypialnie
@jmuhha ciężko ocenić bo mając 5k nie było takiej inflacji jak teraz i to były pierwsze kilka lat mojej kariery. Na pewno gdy popracowałam pierwsze kilka lat w IT to zaczęłam kupować sobie rzeczy na które wcześniej szkoda mi było pieniędzy albo obawiałam się ze to za drogie i nie bedzie az tak fajne. Było mnie na luzie stać na wynajęcie kawalerki, przeżycie, wydanie trochę na głupoty i odłożenie czegoś. Teraz zarabiam
@jmuhha:
4500 - toyota carina 2.0 LPG 13LPG/100 @ 180kmph
14 500 BMW e39 3.0 LPG 18-23LPG /100 @180-230 kmph, w niemczech sa tak krete autostrady ze fizycznie sie czesto nie da jechac wiecej niz 180 bez rajdowych wrazen

Aktualnie mam oferte na M340d z upustem 90k PLN, rata wychodzi w zaleznosci od opcji leasingu, wkladu 4800-5900

uzasadnia


zalezy czym sie kto kieruje w zyciu. Mam powazne watpliwosci czy chce miec
@widme: w sensie mam kupic 4 cylindrowe BMW? ( _) Zamiast bi-turbo, ktore ma polowe niutkow veyrona? a po programie 2/3 albo lepiej?

Poza tym to bylby kretynizm kupowac auto z najtanszym silnikiem i wyposazeniem za 150k juz widze januszy, ktorzy kreca nosem przy odsprzedazy XXXXDDDD
@programista15cm: Wiesz, wiadomo, że co 6 garów to 6 garów. Napomniałeś jednak, iż miałbyś morlaniaka parkując w miejscach publicznych, że kwota nie jest niska, że dużo podróżujesz.
320d byłoby dla Ciebie idealnym dupowozem ze śmiesznym spalaniem, mniejszy moralniak bo tanszy leasing i gap, Europę zwiedzać będziesz tanio i bezawaryjnie. Niestety też bezpłciowo.
Pytanie czy warto dyle dopłacać do emocji, które dałoby Ci 340d. Skoro masz dylematy bo kierujesz się rozsądkiem -
@widme: ale po co mialbym w ogogle zmieniac samochod na nudny, skoro dobrze mi sie jezdzi tym?

M340d touring jest dokladnie rozmiarow e39 touring. (4,8 / 1,83)

zreszta jak do 320d dolozysz M pakiet I M pro czyli zrobisz z niego "male M" (np M340d, bo to nie jest prawdziwe M3 tylko male M).
To kosztuje niewiele mniej od M340d. Przed chwila sprawdzalem. Z moim rabatem 35% to roznica juz sie
@programista15cm: W takim razie decyzje czy teraz/zaraz podejmie za Ciebie e39 w momencie gdy Ci się gdzieś w trasie rozkraczy :)
Fajne auta no ale ząb czasu robi swoje. Sam miałem 530i w super kondycji i też lubiła czasem się poobrażać.

Z takim rabatem bierz i się ciesz. Życie krótkie jest kasy i radości z niej do grobu nie zabierzesz.
btw 340i byś nie wolał. B58 jest genialne i potrafi być
Sam miałem 530i w super kondycji i też lubiła czasem się poobrażać.


@widme: no miales, ale nie masz. A ja mam.... 15 bar na kazdym garze i kazda czesc w tym samochodzi ma max 3 lata (moze poza felgami).

Jak wjedzie nowe to to pojdzie pod koc.
sam GAP 15k / rok, AC 12k - tego nie ma w tych ratach)


@programista15cm: to jakieś wartości z dupy, bardzo niekorzystne

w tym roku brałem nowe x3 m40i i AC to <7k, a gap w racie coś koło 200zł brutto/mc

edit: a teraz jeszcze doczytałem o rabacie 35%, no i po co ja odpisuje bajkopisarzowi xdd
@jmuhha: 5 na 15 to ogromny skok, teraz przeszkoczylem z ~40k na ponad 100k i na razie wszystko odkladam (czekam az dolar odbije bo wiekszosc oszczednosi na koncie 3.8% w skali roku w USD xd)

w niemczech sa tak krete autostrady ze fizycznie sie czesto nie da jechac wiecej niz 180 bez rajdowych wrazen


@programista15cm: xd chyba twoim gruzem sie nie da, w X3 M40i daje rade 250 bez rajdowych