Wpis z mikrobloga

Nie wiem jakim cudem ci ukraińcy i inni dostają pracę, w dodatku oni tylko coś dukają po polsku xD ja szukałem z trzy miesiące zanim się odezwali xD

i nie jedźcie po mnie bo z tego co wiem to naprawdę polaczkowo przechodzi samo siebie i pracodawcy mają w dupie że chcesz pracować od zaraz, ale ukry jakimś cudem te nawet najprostsze prace dostają

#polityka #ukraina #konfederacja #pracbaza
  • 25
@shmatshiage: a co? próbujesz być mądry dla plusików? jakim cudem CV ukraińca co ledwo gada po polsku jest lepsze od typa co ma już doświadczenie? oczywiście zaraz się dowalicie że za często zmieniam pracę i to ja jestem problemem, jakoś zagranicą ludzie często zmieniają pracę i nikt się o to nie czepia, tylko tutaj krzywo na ciebie patrzą TFU
@wierzgontycymbale: a wiesz czemu? Bo dla Niemca jesteś tanią siłą roboczą. Dla polskiego przedsiębiorcy to Ukraińcy są tanią siłą roboczą do najprostszych prac, Polaka nie zatrudnią bo będzie chciał za dużo, a i jest ryzyko że zna swoje prawa i spróbuje je egzekwować. Tak samo to wszędzie działa.
@wierzgontycymbale: Nie wiem ale jak ja wysyłałem CV to nie było chyba sytuacji żeby ktoś do mnie nie oddzwonił więc pewnie masz źle napisane albo jakieś błędy przez które ci wszyscy odrzucają z automatu i tutaj ma nad tobą przewagę taki Ukrainiec bo on lub jego agencja pracy zadzwoni zapyta się o rozmowę dla niego on przyjdzie opowie coś o sobie i go pewnie wezmą a twoje cv dalej będzie lądować
@wierzgontycymbale: w tej chwili w krk znajdzie pracę praktycznie od ręki, a w sumie to nawet nie musisz jak masz rower bo instalujesz aplikacje i jeździsz na delivery, tak wiec serio nie wiem jak mozna szukac pracy przez 3 miesiace. Chyba ze oczekujesz wynagrodzenia ponad swoje możliwości, wtedy okej
@wierzgontycymbale:

Takim cudem CV Ukraińca jest lepsze, że Ukrainiec dukający po polsku będzie pracował poniżej minimalnej (lub za minimalną) w miejscu, gdzie Tobie musieliby zapłacić 20-30% więcej niż minmalna.

W dodatku świadomość prawa pracy, swoich przywilejów jest zdecydowanie mniejsza po stronie dukającego Ukraińca, aniżeli nawet głupiutkiego Polaka.
@Thorrand: Oj zdziwiłbys się co do ich znajomości praw. Ukraińcy/Białorusini zarabiają u nas średnio 4,5-5 na rekę (hala produkcyjna), więc nie jest to wysoka pensja, ale wystarczająca (+ UoP), żeby zatrudniać ogarniętych i sprytnych chłopaków, ktorzy gdyby urodzili się w Polsce, to pewnie pracowaliby w jakichś korpo albo na stanowiskach zarządczych, gdzie trzeba mieć łeb na karku. Po roku pracy z Polakami znają język doskonale. I często sa 1 lub 2
@straszny_kameleon:

No to też prawda. Januszex będzie wolał kogoś, kto przyjechał do Polski #!$%@?ć, a nie p0laczka r0baka co będzie mu wymagania stawiał i na L4 chodził :D

Ale z drugiej strony są też takie Januszexy, co Ukraińców w ogóle nie chcą zatrudniać bo... stereotypy, bo może mniej ogarnięci, bo coś tam coś tam...

Noooooo myślę... że wszystko zależy od tego, jakiej pracy OP szuka, w jakim zawodzie, w jakim mieście...