Wpis z mikrobloga

Najlepsze co się udało PISowi to normalizacja zarobków w branży programistów. Już słychać skowyt mariuszy po politechnice że kilka lat temu zarabiali 10 najniższych krajowych a teraz będą zarabiać "tylko" 3x najniższa.
Sami też dołożyliście do tego cegiełkę opowiadając ile to nie zarabiacie i jak się #!$%@? cały dzień. Na tym polega właśnie różnica pomiędzy poważnymi branżami takimi jak prawnicy i lekarze a wami. Oni się nie chwalą na prawo i lewo ile "wyciągają" i pilnują żeby zbyt dużo młodych nie weszło na ich stołki. A tymczasem chłopcy oderwani od pługa na podkarpaciu pracujący w IT musieli wszystkim rozpowiadać o swoim 15k i jak łatwo się przebranżowić xD

A będzie jeszcze ciekawiej. Za parę lat programista będzie zarabiał może 1.5x najniższej i będzie całował szefa po nóżkach że ma pracę. Czyli tak jak jest na zachodzie. No cóż, tak to jest jak się pod sobą dołki kopie.

#bekazprogramistow #bekazpisu #inflacja #zarobki #przegryw #programista15k #programowanie #pracait
  • 13
  • Odpowiedz
@Viado: Rozpędzona machina bootcampów, ludzi którzy się przebranżawiają. Do tego weź pod uwagę ale aktualnie informatyka to najpopularniejszy kierunek studiów i wybierany defaultowo przez ludzi jako pierwszy wybór. Do tego spory napływ programistów ze wschodu.

Przyszła recesja, inflacja i musiało się tak zadziać.
  • Odpowiedz
@Viado: obniżył zarobki może poczatkującym juniorom albo tym po bootcampach, jak masz doświadczenie to świat stoi otworem. recesja spowodowała tylko tyle, że firmy pozbywają się głównie juniorów. jak masz do tego doświadczenie w jakiejś konkretnej dziedzinie to bez bez problemu można wydusić 10-20 średnich krajowych. sam obecnie szuka ludzi z doświadczeniem do teamu i budżet mam do około ~45000pln na osobę(zależnie od kursu dolara). juniorzy zawsze mało zarabiali, do tego sporo
  • Odpowiedz
@Viado xD normalizacja zarobkow. Najpierw "zachod" musialby przestac robic outsourcing do Polski. Jesli znormalizuja zarobki, i kazdy bedzie mial max 7k, to firmy z zagranicy szybko podkupia specjalistow. Ja od 2008 robie zdalnie. Ba, jesli magicznie zredukuja dkazdemu w Polsce do 1.5 minimalnej to otwieram SH i podkupuje kazdego specjaliste xD
  • Odpowiedz
konkretny projekt, praca po za ue. zdalnie - b2b/możesz się przeprowadzić i pracować z biura. mój budżet to 40k aed na osobę. to są w sumie 2 projekty, dla dwóch różnych firm, więc pracujesz nad konkretnym projektem. pod jednym są 2 osoby zatrudnione z polski i pracują zdalnie na b2b. nie jestem rekruterem, jestem ze strony trustu, który otwiera i inwestuje w swoje startupy. ja czuwam nad tym by działy it działały
  • Odpowiedz
prawnicy i lekarze a wami. Oni się nie chwalą na prawo i lewo ile "wyciągają"


@Viado: jak lekarzowi za 15 minutową wizytę płacę 300 zł, to on nie musi mi się chwalić ile "wyciąga"

pilnują żeby zbyt dużo młodych nie weszło na ich stołki


No to zajebiście zdrowe podejście, ludzie zdychają w kolejce czekając czasem po kilka lat na zabieg, no ale najważniejsze że hehe młodych nie wpuszczajo i zarobki nie
  • Odpowiedz
@Viado: kto zarabia 3? Chyba jacys juniorzy srednio ogarnieci

Przyszła recesja, inflacja i musiało się tak zadziać.


Zadzialo sie tak ze seniorzy zarabiaja coraz wiecej, po prostu juniorow jest duzo wiecej niz potrzeba
  • Odpowiedz
@sepuqqu: 2 osoby c#(.net) do jednego projektu. do drugiego python dev ze znajomością chociaż podstawową fastapi i flutter lead developera. wszystkie pozycje dla seniorów przynajmniej kilka lat doświadczenia. praca zdalna/praca w biurze wchodzi w rachubę, biuro jest w dxb, przeprowadzka też możliwa. praca przez agencje nie wchodzi w rachubę, więc takie oferty odrzucamy od razu, chcemy z developerami mieć bezpośredni kontakt(zatrudniać bezpośrednio). generalnie będę miał przez najbliższe kilka miesięcy też otwarcia
  • Odpowiedz