Wpis z mikrobloga

@Malenaa: dolicz sobie inflacje i wychodzi ze jestes na minusie. co by nie mowic to jedynie krypto bylo okazja by ludzie z srednim kapitalem mogli sie chociaz troche dorobic ale to sie powoli konczy bo rzad amerykanski sie bierze za rynek.
  • Odpowiedz
@janciopan: na polskiej giełdzie też było sporo okazji, szczególnie w tamte wakacje


@Malenaa: Analiza wsteczna zawsze skuteczna ( ͡° ͜ʖ ͡°). To co Ci mogę polecić to zacząć od ETFów na szeroki globalny indeks, jak tam zobaczysz jakieś większe zyski (a to pewnie chwilę potrwa) wtedy dopiero bawić się w spółki mając już z tyłu głowy jakiś wypracowany zysk. No ale to już każdy musi sobie
  • Odpowiedz
co by nie mowic to jedynie krypto bylo okazja by ludzie z srednim kapitalem mogli sie chociaz troche dorobic


@janciopan: ( _) bez przesady c3ai, nvidia, tesla, amazon, google, kto kupił ten w niecałe 1.5 miesiąca zarobił od 30 do 100%. Mało? No mało, dla bajkopisarzy z wikopu i sprzedawców marzeń. I takie okazje będą cały czas, małą łyżką a ciągle a nie chochlą.

@Malenaa Zawsze to zysk,
  • Odpowiedz
bez przesady c3ai, nvidia, tesla, amazon, google, kto kupił ten w niecałe 1.5 miesiąca zarobił od 30 do 100%. Mało? No mało, dla bajkopisarzy z wikopu i sprzedawców marzeń. I takie okazje będą cały czas, małą łyżką a ciągle a nie chochlą.


@Alpharius: spółki technologiczne są jeszcze bardziej napompowane niż krypto, może pójść w górę a może spaść bo elon napisał jakiegoś twitta. To jest czysta ruletka.
  • Odpowiedz
@Malenaa: Na giełdzie czasami nie stracić to już sukces ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Koledzy powyżej dobrze radzą z inwestowaniem w szeroki index ETF. "VTI and chill" to spokojna forma inwestowania.
  • Odpowiedz
@Alpharius: ja kupiłem NIO w pandemie za 4k i teraz mam z tego 400zł (nie zysku tylko taka jest wartość XD ) Nawet mi sie nie chce tego sprzedawać stwierdziłem że chyba o tym zapomne i może za 30 lat mi sie przypomni to będzie coś więcej warte...
  • Odpowiedz
@janciopan nie wypisuj głupot, ze tylko krypto było okazja, masa spółek giełdowych które przewijały się na tagu, dała w tym czasie fajny zysk, często po 100% +, zarówno z GPW jak i z NYSE
  • Odpowiedz
@Alpharius

@Krupier: No tak ale jak się porówna wykresy to ten ETF lata góra dół jak banan a inne kraje jak skocznia narciarska w odwrotna stronę.


No buja jak to na bananie. Bardziej mi chodziło o to, że jak ktoś nie wie co kupić na GPW to też ma ETF jako alternatywę.
  • Odpowiedz
@Malenaa: jak wy to robicie, poważnie xD Jestem totalnym laikiem, mam hiper podstawowe pojęcie o giełdzie a nigdy grosze nie straciłem.

Zainwestowałem 3 lata temu 10k i wyciągnąłem z tego 3k zysku w 1 rok xd Ostatnio znowu kupiłem Enter Air za 25zł za akcję a teraz 47zł/akcja warte xD

Wy to kupujecie losowo, czy pod wpływem jakichś gównoartykułów naganiaczy z internetu czy jak? xd
  • Odpowiedz