Wpis z mikrobloga

@Krever: Ruskie zegarki. przeniesiona siedziba do Szwajcarii i mamy „swiss made”. Z tego co pamietam to SW-200 jest automat wiec jak najbardziej w porządku, z grupy poljot wiec tak sama co chociażby orient, jakość tez wydaje się dobra bo miałem pare aviatorow w rękach. Według mnie w tej cenie nie opłaca się innymi słowy
@Krever: citizen ma lotnicze z takiej tańsze polki cenowej, ale mniej klasyczne i kwarce
Może jakiś Victorinox mechanizm ten sam co w aviatorze wysyłałes, ale chociaż ponad 1k tańszy
Ewentualnie jakiś Atlantic
Może Aerowatch, nie jest popularna marka, ale bardzo dobre zegarki, niewielka firma z tradycją Aerowatch
@Krever: majtkowość wzięła się od produkcji zegarków przez producentów "modowych". Czasem literalnie majtek. Majtkowce są niewarte uwagi, bo ich celem jest być wyrzuconym po sezonie, żeby na kolejny kupić coś nowego.
Victorinox to marka o krótkiej tradycji, więc jakiegoś prestiżu nie przynosi. Ale sprzęt mają porządny, a w dodatku niebrzydki.
@Krever Laco, Stowa, Alpina, Hamilton, Sinn, Hanhart

2 ostatnie firmy mają świetnie wyglądające chronografy, niestety sporo droższe niż 6k

w razie czego nie mam zegarków żadnej z tych firm, opieram się na opiniach z neta, ale akurat o tych markach jest sporo materiałów, można zrobić research
@Krever jeśli chodzi o wzornictwo , to zobacz sobie może avi8. niestety nie jestem w stanie nic powiedzieć o tej firmie. ale widzę że cieszy się dość taką nawet popularnoscią
avi8. niestety nie jestem w stanie nic powiedzieć o tej firmie. ale widzę że cieszy się dość taką nawet popularnoscią


@muchabzz, @Krever: to microbrand z grupy Dartmouth Brands (tej samej co Spinnaker), chociaż z mniejszą rozpoznawalnością.

Ich design jest zdecydowanie bardziej nowoczesny niż klasyczny, nie każdemu będzie się podobać, ale stosunek jakości do ceny powinien być jak najbardziej spoko.