Wpis z mikrobloga

@strazpozarna: Sprawdź, czy jakieś aplikacje nie działają w tle. Może być tak, że przez całą noc pracuje Ci coś, co pobiera i wysyła dane przy użyciu WiFi.

Następna rzecz - zresetuj baterię. Czyli soft reset + tryb samolotowy na 30 minut.
A poza tym #bekazandroidowcow co się śmieją jak piszemy, że nie wiemy co jest przyczyną lub nigdy nie widzieliśmy jakiegoś błędu.


@xqwzyts: Kto się śmiał, że użytkownicy WP nigdy nie widzieli żadnego błędu? Jakiś link, czy z dupy to wziąłeś? Tak poza tym, to co może być przyczyną nieoczekiwanego spadku baterii... hmmm... na pewno nie aplikacje działające w tle i bezprzewodowe transmisje danych... Użytkownicy WP sami się ośmieszają :)
@strazpozarna: Przede wszystkim zacznij od wyłączenia zbędnych procesów w tle (Ustawienia, w prawo na aplikacje, zadania w tle). Jeśli masz też aplikację facebooka możesz wyłączyć powiadomienia PUSH, mocno to wcina baterię. No i wiadomo, lepiej nie zostawiać na noc włączonych aplikacji (nawet w tle). Ja zawsze odkładając telefon wyczyszczę wszystkie i przez noc spada o jakieś 4%.

PS. Nie wiem, jaki masz telefon, ale jeśli obsługuje on 4G, a Ty z
@Czipsu: gdzie wylaczyc te powiadomienia push? i co to za powiadomienia?

mi zazwyczaj zjadalo 0% przez cala noc... mam L625, zmienilem na 3g, ale pytanie czy zejsc jeszcze nizej? bo najszybszy zasieg to H+ w krakowie, niedaleko rynku, czy bedzie szybciej?
@strazpozarna: Niżej niż 3G nie zmieniaj. Jeśli korzystasz też z internetu, to na 2G nic nie zrobisz. Po prostu jeśli się nie używa, to warto wyłączyć 4G bo tylko niepotrzebnie żre baterię.

Powiadomienia push od facebooka to powiadomienia, które wyskakują np. jak ktoś wyśle Ci wiadomość, oznaczy Cię, czy wspomni o Tobie itp. Pojawiają się one na górze ekranu (tak, jak przychodzi nowa wiadomość). Jeśli push są włączone, to facebook cały
@strazpozarna: Z tym potrząsaniem bardzo wygodne, sam używam :D

Tylko do wiadomości fejsbukowych polecam używać aplikacji IM+. IMO najlepsza, najszybsza. Wbudowany komunikator nie jest zły, ale czasem łapie lagi i nie idzie się połączyć.