Wpis z mikrobloga

stary chłop a nie wiedział, że kuchnię gazową trzeba włączać pomiędzy dużym płomieniem a małym bo między pozycją wyłączony a dużym płomieniem na pokrętle po puszczeniu pokrętła kuchnia zgaśnie- w starej tak nie było. I ja napisałem do Amici, normalnie na gwarancje co jest grane, niech przyjeżdżają tak nie może być, że nowa kuchnia i palniki nie działają co to ma być. Dobrze, że się połapałem za wczasu, przyjechaliby i panie jak pan włączasz kuchenke co pan ale wstyd by był. Dobrze, że się za wczasu połapałem i to odkręciłem tam już z tą gwarancją, dopiero by było, śmiechu warte
( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kuchenka #kuchnia #agd #heheszki #piekarnik #mieszkanie #remontujzwykopem #remont
  • 20
  • Odpowiedz
@aa-aa: Ze co? To musza byc jakies nowosci.

W zadnej tak nie mialem.

Plomien gasnie jak za szybko puscisz i bimetal nie zdazy zlapac.

I nie ma to znaczenia czy jest w pozycji 0-duzy czy duzy-maly. Wystarczy przytrzymac z 2-3 sekundy az sie bimetal rozgrzeje.
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: ¯\(ツ)/¯
włącza się tylko między duzy-maly. I to na wszystkich palnikach tak inaczej gaśnie jak próbujesz włączać na 0-duzy, a w instrukcji napisane, że nie wolno regulować palnika na pozycji 0-duzy. W starej tak nie miałem
Tylko nie wiem po co jest tak zrobione w sumie
  • Odpowiedz
@aa-aa: LOL czyli jakies nowosci :DD

"NIemoznosc" Regulowania palnika w pozycji 0-duzy wynika ze starych czasow. Jak kuchenki nie mialy automatycznego odciecia gazu po zaniku plomienia.

Ludzie potrafili nastawic bardzo maly plomien (tuz przy 0) i ten plomien potrafil zgasnac. Wiadomo co sie wtedy dzialo.

Teraz jak jest automatyczne odciecie gazu (wspomniany bimetal) praktycznie wszedzie takie zalecenie nie ma sensu. No chyba zez nie masz takiego odciecia - proponuje w ramach
  • Odpowiedz
  • 0
Mogę regulować na 0-duzy po odpaleniu na duzy-maly, ale pisze w instrukcji, że nie wolno. A z tym automatycznym odcięciem gazu zaraz zobacze w sumie, dziwne by było jakby tego nie było.
  • Odpowiedz
nie no normlanie odcina dopływ gazu gdy nie ma płomienia


@aa-aa: A zdmuchnales plomien czy doczytales w instrukcji? :PPP

Mogę regulować na 0-duzy po odpaleniu na duzy-maly, ale pisze w instrukcji, że nie wolno.


No to git. Czasem chcesz miec jednak mniejszy plomien niz ten "ustalony maly". Pod warunkiem ze jest odciecie :PP

A z tej instrukcji to ja nie wiem nic :P

Jest pozycja 0 i strzalka ze kreci sie
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: nie no zdmuchnąłem- taka niby symulacja, że gaz niby zdmuchło przeciąg czy coś i gaz się ulatnia i czy to odcina bo to chyba po to zrobione jest( ͡° ͜ʖ ͡°)
A dalej to pierw jest pozycja wyłączenia- ta kropka i kręcisz w lewo na duży, a mały jest później. I żeby włączyć prawidłowo palnik to musisz przekręcić na zakres duży-mały właśnie.
  • Odpowiedz
A dalej to pierw jest pozycja wyłączenia- ta kropka i kręcisz w lewo na duży, a mały jest później. I żeby włączyć prawidłowo palnik to musisz przekręcić na zakres duży-mały właśnie.

@aa-aa:

Miras to ja slepy chyba jestem. a to widze tak:
1-poz 0 (kropka)
i krecimy w lewo (czyli przeciwnie do ruchu wskazowek zegara zeby byla jasnosc) I nastepna pozycja ktora ja widze jest Maly plomien a nie duzy...

Serio
gorzki99 - >A dalej to pierw jest pozycja wyłączenia- ta kropka i kręcisz w lewo na d...

źródło: Screenshot_1379

Pobierz
  • Odpowiedz
mistrzu troszkę pokręciłeś( ͡° ͜ʖ ͡°)

po przekręceniu w lewo to ten duży jest drugi, a mały trzeci


@aa-aa: Robisz mnie za uja :P Ale luzik. Moge nie rozumiec jak przy kreceniu w lewo znacznik najpierw pokaze duzy plomien a potem maly. Zapytam jutro w robocie kolegow gdzie ja jestem slepy.

Ale moze rozbijmy na wiecej niz 1, 2 i 3? Cos jak picrel;
I teraz mamy
gorzki99 - > mistrzu troszkę pokręciłeś( ͡° ͜ʖ ͡°)
po przekręceniu w lewo to ten duży...

źródło: Screenshot_1381

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: po prostu źle kręcisz. Tzn dobrze kręcisz ale elementy pojawiają się w odwrotnym porządku
Zjem kolacje i rozrysuje sam
nie, nagram, zjem tylko
  • Odpowiedz
@aa-aa: Ok ten filmik wszystko wyjasnia.

Symbole kreca sie razem z galka a nie sa namalowane na froncie. Stad nieporozumienie :)

Do dupy ta instrukcja :)
  • Odpowiedz