Wpis z mikrobloga

Mirki miał ktoś z was niedawno robioną #laserowakorekcjawzroku w okolicach #krakow ?
Gdzie robiliście, ile zapłaciliście i jakie macie wrażenia, przemyślenia?

Planuję już od jakiegoś czasu, minął ponad rok od mojej ostatniej wizyty u okulisty, powinienem się wybrać niedługo znowu, ale zastanawiam się czy nie celować już w miejsce gdzie będę robić korektę.
Wstępnie okulistka u której byłem na zwykłym badaniu powiedziała że z reguły odradza korektę, bo nie jest rozwiązaniem na zawsze, ale przy mojej wadzie to ma sens, a dodatkowo mam bardzo grubą rogówkę więc jest z czego "obcinać".

#medycyna #lasik #okulista #okulary #soczewkikontaktowe
  • 7
@DJ_QBC: podczas formowania laserem rogówki delikatnie piekło, na powieki założone miałem rozpieraki, ale trzeba było się skupić i nie uciekać wzrokiem. Po zabiegu mgliste widzenie i pasuje żeby ktoś odebrał i do domu zawiózł. Zwolnienia lekarskiego było z tydzień albo dwa, w tym czasie zakrapianie oczu, jedna wizyta kontrolna. Dość szybko przychodziła ostrość.
@wocashenko to skupienie wzroku mnie przeraża, co będzie, jak ucieknę jednak mimowolnie ze stresu albo coś.
Dużo siedzisz przy kompie? Ja się boję trochę, że operacja w połączeniu z pracą przy komputerze na niewiele się zda
@Shatter: urządzenie wykrywa że uciekasz wzrokiem i przestaje wypalać, bez większych konsekwencji. Ja uciekłem wzrokiem raz na początku, a później skupiłem się na utrzymaniu gałek i poszło szybko. Kilka miesięcy po operacji rzuciłem pracę przy kompie. Zdarza mi się posiedzieć trochę dłużej przy dobrej grze, ale nie jest to etat.
@BDLK_IMPRTR: jestem 11 dni po LKW, co prawda nie w okolicach Krakowa a Poznania. Metoda SmartSight (mikrosoczewkowa), 2 dni po zabiegu bardzo dobrze widziałem na lewe oko w dali natomiast prawe do dzisiaj takie niemrawe, lepsza ostrość niż w dniu zabiegu czy dzień po zabiegu, ale nadal nie ma pełnej ostrości w dali takiej jak w lewym, chociaż to lewe miało większą wadę. Słyszałem, że stabilizacja ostrości wzroku trwa kilka tygodni