Wpis z mikrobloga

Czy we #wroclaw jest otwarty dzisiaj jakiś hipermarket, jak np. Carrefour na Borku albo w Magnolii (kilka miesięcy temu były, ale teraz w google jest że zamknięty)? Czy już tylko żabka mi została ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 8
  • Odpowiedz
@sasik520: jak już polski handel w końcu padnie i zostaną same zachodnie sieci i Dino, jak dokrecą śrubę to się posrasz. już się coraz częściej pojawiają artykuły pt. "A w niemieckim Lidlu jest taniej niż w polskim", szef Rossmanna bez ogródek twierdzi że Polak ma drożej bo lubi wygrać na promce niż kupić tanio zawsze, no bogaci jesteśmy to i w sklepiku marża odpowiednia.

Brzmisz trochę jak mój kumpel co twierdzi
  • Odpowiedz
@ploki_juhy_rdeswa: nawet, jeśli w niemieckim lidlu/rossmannie jest taniej, to tylko oznacza, że w osiedlowym jest jeszcze drożej. Jak ostatnio byłem, to od 1.5x do 2x ceny z lidlów i biedronek.

Ja bym bardzo chętnie bym do takich sklepików chodził, wręcz bardzo podoba mi się idea lokalnego biznesu. Ale CCC - cena czyni cuda. Albo chcę taniej, albo, jeśli już ma być drożej, to chcę lepiej. A lokalne sklepiki są o wiele
  • Odpowiedz
@sasik520: no że droższe to są tego powody, czy gorsze to już zależy gdzie byłeś - czasem w niedzielę wolę się wybrać z nowego dworu do sklepiku przy przejeździe przy bystrzyckiej niż do żabki obok. Mój główny rowerowy to od ponad 10 lat pl. Legionów bo mają wszystko i są generalnie zajebiści, ale zostawiam raz na jakiś czas hajs w drogim rowerowym obok domu żeby mieć pod ręką działającą usługę...

Zgodzę
  • Odpowiedz
@ploki_juhy_rdeswa: pisałem ogólnikowo, bo jeszcze nie trafiłem na mały sklep, który by cokolwiek oferował lepszego, niż super/hiper market lub internet :) dobrze wiedzieć, że inni mają lepsze doświadczenia.

To już prędzej targi, jak swiebodzki, aczkolwiek tam pełno jest cwaniaków i bardzo łatwo dać się wydymć. Ale oferta bywa atrakcyjniejsza od sieciowek i cenowo, i różnorodnością ofert.
  • Odpowiedz