Wpis z mikrobloga

@mrsopelek: Taka mała rada: gdyby doszło do tego, że PKP zainteresuje się tą fotą (bo rzeczywiście jest dobra) to dopilnuj żeby w umowie był ustalony termin płatności, najlepiej z rygorem kary umownej za niedotrzymanie terminu. Ja popełniłem ten błąd, że tego nie zrobiłem i już wiem, że to niesłowne k****.
@Saeglopur: To tak nie wygląda. W tym środowisku zdjęcia są za oznaczenia Ciebie jako ich autora. Co hojniejsza spółka to da Ci pakiet smyczek.

Kiedyś do mnie odezwało się jedno z przedsiębiorstw z dużego miasta w Polsce z pytaniem o wycenę sesji zdjęciowej. Odpisałem, że mogę zrobić to za darmo, bo dla mnie byłoby zajawka zrobienie takiego projektu, możliwość wejścia na zajezdnie i "porządzenia". Później dostałem maila, że wybrali kogoś innego
No, no, czekałem na ten komentarz. W końcu się doczekałem.


@mrsopelek: Ale ładnie wyciągnąłeś tego Stadlerka, taki był ciemny i ponury.
edit. a tu zonk bo to Pesa ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@mrsopelek: Czyli fatalny kierunek w tej branży - a już miałem się wymądrzać ale widze że masz mega doświadczenia. Zmieniaj kierunek w takim razie. Współpracowałem z fotografami i rysownikami i oni są w mega dobrej sytuacji jeśli właśnie w normalnym środowisku.

W sumie racja jak teraz pomyśle - PKP czy producenci sprzętu to beton w PL, nawet jeśli by sie pokusili o kreacje wizerunkowe i marketingowe to cwaniacko byle coś dla
@Saeglopur: Może inaczej. Fotografia to nie jest mój sposób na życie i nie widzę z tego zarobku. To część hobby, zainteresowania się pociągami, tramwajami, autobusami. W tym środowisku jedni zbierają bilety, drudzy coś tam, a trzeci robią zdjęcia. Fajnie, że coś tam wychodzi, komuś się to spodoba, ale ja nie widzę w tym siebie. Ja mam trochę inne podejście do życia, do prowadzenia tego, a chcąc zarabiać musiałbym przejść na pełen