Wpis z mikrobloga

@anthoris: @pythonista_hobbysta na sezon letni hipol ma za małą lepkość, znaczy jak jest ciepło to połowa ląduje na feldze. Dostałem od znajomego co serwisuje windy litr oleju przekładniowego sae 140 albo 150. Smarują tym prowadnice, ja zalewam to do oliwiarki - scottoilera - pięknie lepi się do łańcucha, a felga sucha. Jednak w okresie wczesno wiosennym, jesiennym w związku z temperaturami robi się za gęsty i słabo spływa z grawitacyjnej oliwiarki,
@anthoris: używam tego motula road plus c2+ i jest bardzo dobry. podstawa to dobrze wymyć łańcuch środkiem, który nie uszkodzi oringów i później go wysmarować. jak zrobisz to po umyciu tym motulem i później co 400-500km to będzie cacy
  • 0
@dlaczego_michau: Mechanik nasmarował łańcuch w czasie serwisu ale już 400km przejechane. Mam czyścić łańcuch? Łańcuch na "oko" wydaje się być ok, zwłaszcza, że jazda tylko w słoneczną pogodę i po asfalcie.
@anthoris czyscic to raz do roku wystarczy jesli nie robisz kto wie jakich przebiegow. Co 400-500km tylko smarowanie. Najlepiej jak wrocisz z przejazdzki jak lancuch jest cieply to przesmarowac dokladnie (od wewn strony!) i zostawic. Wtedy od sobie wejdzie gdzie trzeba, rozpuszczalnik z niego odparuje i bedzie gotowy do kolejnej jazdy.