Wpis z mikrobloga

@jonasz787: Ciężki temat, bo jak zastosujesz mocniejszą chemię, to uszkodzisz lakier. Słabsza może nie zadziałać. Ja myślałem, że paski ozdobne z felg zdejmę chemią. #!$%@?. Opalarka i prawie 2h skrobania grubym kawałkiem plastiku.

Jeśli Ci to mocno nie przeszkadza, olej temat. Szkoda kombinować i #!$%@?ć owiewkę.
@jonasz787: @MePix @111000010110001001100011 @Zielony34
Mogę się wypowiedzieć bo zajmuję się tego typu taśmami.

Pytasz jaką chemią to odkleić? Odpowiedź prosta - żadną, nie da się.
Jeśli jest to przyklejone "książkowo" i jest to dwustronna taśma akrylowa to nie ma prawa się to odkleić, a żadna chemia na to nie podziała..

Jeśli już chcesz koniecznie użyć jakiejś chemii to jedynie specjalny cleaner do nieutwardzonych klejów na bazie olejów cytrusowych. Dla przykładu Industrial
@Papaya Tak właśnie myślałem...

Moim zdaniem, szkoda się bawić, bo resztki kleju mogą zejść z lakierem.

Ja z tego powodu za #!$%@? nie przykleje mocowania kamery do kasku.
@Zielony34: ja również bym to zostawił i nie brudził sobie nawet rąk, trzeba pamiętać że jeśli to już jakiś czas jest przyklejone do pod taśmą klej lakier będzie miał inny odcień.

Generalnie nie wszystkie taśmy są aż tak agresywne, często w tych chińskich mocowaniach dają cieniutką błonę klejową przeźroczystą, wtedy takie coś w miarę sensownie idzie usunąć, ale jeśli taśma ma grubość 0,5mm bądź 1mm i kolor biały, szary bądź antracyt