Wpis z mikrobloga

@absstart: jeśli chińskie statystyki zgadzają się z naszymi oczekiwaniami to tym gorzej dla statystyk xDD

średnie IQ dzieci chinskich imigrantów w USA to 111 i jest najwyższe ze wszystkich kombinacji etnicznych rodziców w badaniu; ta liczba będzie wyższa niż średnia w rdzennej populacji bo imigracja do USA jest selektywna w kierunku bardziej inteligentnych
tyrytyty - @absstart: jeśli chińskie statystyki zgadzają się z naszymi oczekiwaniami ...

źródło: twitter

Pobierz
@tyrytyty: Swoja droga ciekawe jak to sie przeklada na polityke - czy poziom kontroli nad obywateelami ma jakis zwiazek z przecietnym IQ.

Na przyklad w takiej Islandii tez jest dosc wysoki poziom inteligencji i jest wiecej kontroli niz w PL, ale tam ludzie sie dobrowolnie tej kontroli poddaja bo panuje powszechne zaufanie do panstwa.

Moze to tez zalezec od tego w jaki sposob prowadzona jest kontrola - skoro obywatele sa kontrolowani
czy poziom kontroli nad obywateelami ma jakis zwiazek z przecietnym IQ.


@Mortimer_Gothic: związek iq z poglądami jest prosty. Wolny rynek <- wyższe iq, wolność osobista <- wyższe iq, ale wolny rynek i wolność osobista są negatywnie skorelowane, więc libertarian jest mało ale mają najwyższe IQ.

Nie przekłada się to prosto na władzę/sposób jej sprawowania bo systemy demokratyczne nie wybierają do rządzenia najbardziej inteligentnych; gdzieś mi kiedyś mignęło badanie że światowe elity
systemy demokratyczne nie wybierają do rządzenia najbardziej inteligentnych; gdzieś mi kiedyś mignęło badanie że światowe elity polityczne to w większości ludzie z koszyka 110-120, a nie 130+. Rządzą nami midwity.


@tyrytyty: moja osobista teoria jest taka ze duza roznica w inteligencji uniemozliwia dogadanie sie. Jak gadam z kims o nizszej inteligencji to ten ktos po prostu mnie nie rozumie bo uzywam za bardzo skomplikowanych zdan. Typowe zachowanie jest takie ze ktos
@Mortimer_Gothic: to jest dość powszechne przeczucie u osób które o tym myślą. komunikacja z osobami o 2 odchylenia std IQ (30 punktów) głupszymi/mądrzejszymi jest bardzo trudna. głupi nas nie rozumieją, a mądrzejszych nie rozumiemy my. kiedyś mi mignęła na tt fajna nitka na ten temat, postaram się znaleźć ale nic nie obiecuję
komunikacja z osobami o 2 odchylenia std IQ (30 punktów) głupszymi/mądrzejszymi jest bardzo trudna. głupi nas nie rozumieją, a mądrzejszych nie rozumiemy my


@tyrytyty: a jak ktos jest duzo glupszy to my tez go nie rozumiemy, i zastanawiamy sie czy on rozumie sam siebie. Chociaz dotyczy to glownie osob z chorobami takimi jak zespol Downa czy demencja.