Wpis z mikrobloga

Remontuję stary dom. Mam do zrobienia wentylację w pokoju oraz łazience. Rury chcę puścić do starego, nieczynnego komina pośrodku domu, który wcześniej stał przy piecach kaflowych - obecnie one nie istnieją, żadne spaliny tym kominem nie idą.

Dla ułatwienia tuż przed wejściem rur do komina chciałem połączyć je w jedną i jednym otworem wejść w komin. Tylko, że w łazience za kratką chcę dać dodatkowo wentylator - czy takie rozwiązanie jest akceptowalne? Nie będzie mi wentylator wpychał powietrza do pokoju? Za pokojem dam jeszcze zawór jednostronny, żeby uniknąć cofki, ale i tak nie wiem czy tak można zrobić?

#wentylacja #budownictwo #budowa #remont #remontujzwykopem #budujzwykopem
  • 3
@Mowi będziesz pchał powietrze z łazienki do pokoju. Jak dasz klapę zwrotną, to odetniesz pokój. jak dasz went na wspólnym odcinku, będzie Ci teoretycznie zaciągać po równo, w zależności od oporów w kanałach. Generalnie nie łączy się pomieszczen o różnym przeznaczeniu. zasada jest taka że z brudnych pomieszczeń wywiewasz (łazienki) a do czystych nawiewasz świeże powietrze (pokoje, salony, sumypialnie)