Wpis z mikrobloga

@dzidek_nowak: 100% się zgadzam. Ostatnio już kupuję w butelce bezzwrotnej, bo na zwrotnej i tak będą próbowali mnie wydymać. To samo w Żabce. Jak sprzedają daną markę to powinni odbierać butelki bez ograniczeń. Powinni płacić producentowi 2 złote za butelkę jak chcą 1 zł kaucji i wtedy by im zależało, żeby zbierać butelki z rynku.
  • Odpowiedz
bo chodzi o segregację i ekologię


@dzidek_nowak: to wyrzuć do pojemnika na szkło

a nie przechowywanie miesiącami paragonów z kilku browarów


@dzidek_nowak: przykładowo w niemczech i czechach ludzie kupuja browary na kraty, a potem odwoza cala krate albo wymieniaja na pelne. Wystarczy chciec sie zorganizowac
  • Odpowiedz
przykładowo w niemczech i czechach ludzie kupuja browary na kraty, a potem odwoza cala krate albo wymieniaja na pelne. Wystarczy chciec sie zorganizowac


@Wychwalany: Można też oddać i dostaje się kupon do wydania w sklepie. Nie ma żadnego wymagania paragonu. Tak powinno być.
  • Odpowiedz
Ostatnio już kupuję w butelce bezzwrotnej, bo na zwrotnej i tak będą próbowali mnie wydymać.


@Yelonek: jednak lepiej porównać cenę, lidl oraz biedra zamawiają etykiety "bezzwrotna" na szkło zwrotne, suma z kaucją często była podobna lub nawet identyczna.

Pewien czas temu biedra butelki po niektórych piwach zaczęła przyjmować, obecnie bez paragonu, jednak istotne są etykiety.
  • Odpowiedz
@dzidek_nowak: obecnie nawet nic nie muszą płacić, mają jedynie obowiązek przyjąć butelki zwrotne po sprzedawanych produktach. Jednak często sklepy chwalą się ekologią, wtedy można im to wytknąć.

Niektóre sklepy żądające paragonu nie wymagają zwrotu identycznej etykiety jak kupiona, więc można na paragon zwrócić inne, natomiast jak któreś pasują do listy z biedry, to tam zwrócić bez paragonu.
  • Odpowiedz