Wpis z mikrobloga

Ma ktoś konto w Interactive Brokers i kupował ostatnio VWCE (Vanguard FTSE All-World UCITS ETF) ??? Ani w Degiro ani Saxo nie mogę kupić tego ETF'a, ani żadnego od Vanguarda bo nie tłumaczą KIIDów na język polski, a niby jakies nowe regulacje weszły ... Co lepsze, ETFy iShares jakoś mają polskie KIIDy, także Vanguard widać ma wywalone na nas ... #brokerzy #gielda #saxo #degiro #ibkr #etf #inwestycje
  • 5
  • Odpowiedz
@krocionog: Widzę, że zorientowany jestes, mógłbyś napisać z czego to wynika - dlaczego w takim Saxo nie mogę go kupić, a w IBKR z tego co mówisz mogę? I wg. Ciebie to jest w jakiś sposób potwierdzone, czy w każdej chwili Ibkr może tak samo jak wspomnieni też zablokować dla polaków Vanguarda?
  • Odpowiedz
@thenojs: Problem wynika z tego, że każdy broker interpretuje inaczej zapisy PRIIPs, które zobowiązują do dostarczenia dokumentu KID w lokalnym języku. IBKR wychodzi z założenia, że skoro klient podpisał umowę w j. angielskim, to mogą oferować instrumenty z KIDem w j. angielskim. Vanguardowi się nie opłaca tłumaczyć na polski, w związku z tym brokerzy zaczęli blokować dostęp do etfów Vanguarda.
Mbank poszedł na łatwiznę i pyta klientów czy znają angielski na
  • Odpowiedz