Wpis z mikrobloga

Mam taki leciwy zestaw:
Procek: Intel Core i5-4670K 3,8GHz
Płyta główna: ASRock Z87 EXTREME4
RAM: 16Gb
Grafika: RX6600 (wstawiona za uszkodzony GTX 780)
Zasilacz: SilentiumPC Deus M1 550W

I problem jest tego typu, że po wymianie karty na teoretycznie mocniejszą, CS działa gorzej. Przy dynamiczniejszej akcji fpsy spadają z 250 na 90 i mam takiego mini laga na ułamek sekundy. Gdzie może być problem? Płyta główna i procek za stary do tej karty, żeby cały czas trzymała stabilne 200 fps?

#komputery #csgo
  • 8
@recc: Stawiałbym na zasilacz. 780 pod obciążeniem bierze ok. 120W wg. testów z internetu, natomiast 6600 potrafi i 300W osiągnąć pod obciążeniem. Jak masz możliwość, to podmień na coś mocniejszego
Przy dynamiczniejszej akcji fpsy spadają z 250 na 90


@recc: Jesteś pewny, że tych dropów nie było wcześniej? Jak dawno miałeś do czynienia z tamtą grafiką? Może świeża instalka gry rozwiąże problem? Nie sądzę, aby zasilacz był problemem. Generalnie dla wysokch FPS w CSGO to jednak procka trzeba.
@wypokowy_expert: karta wpięta na PCIe 3.0
@balrog84 GTX uszkodził mi się jakiś tydzień temu. Wcześniej też nie miałem cały czas równych fpsów, ale na pewno nie było takich gwałtownych spadków. Przy dynamicznej grze to się po prostu czuje.
Spróbuję przeinstalować, to akurat nic nie kosztuje ;]
@recc

@wypokowy_expert: karta wpięta na PCIe 3.0

@balrog84 GTX uszkodził mi się jakiś tydzień temu. Wcześniej też nie miałem cały czas równych fpsów, ale na pewno nie było takich gwałtownych spadków. Przy dynamicznej grze to się po prostu czuje.

Spróbuję przeinstalować, to akurat nic nie kosztuje ;]


Może być tak, że minimalny FPS ogranicza Ci CPU. rx6600 jest dużo szybszy i jest większa różnica między min i max, stąd bardziej to