Wpis z mikrobloga

Na budowie mamy za zadanie ściągnąć lampy budowlane, aby umożliwić montaż płyt sufitowych.

Na jednej z lamp zauważyłem wróblowe gniazdo z zawartością.

Nie wiem jakby się to w polsce odbyło, zapewne gniazdo #!$%@?ć i kontynuować.
Pracownik (polak) zapytał, gdzie te ptaki wywalić.
Odpowiedziałem mu, że wstrzymujemy prace a ja powiadomie kierownika budowy.
Pokazałem kierownikowi zdjęcia, ten jak to każdy niemiec musi przyjść popatrzeć i pomacać a potem sam zrobił zdjęcia i nakazał wstrzymać prace do momentu, aż wróble sie nie usamodzielnią i nie opuszczą budynku (mama Wróbel doskonale zna korytarze budynku bo co chwile lata z jedzeniem w te i nazad).

Ekipa od sufitów z uwagi na komplikacje rozpoczyna działania "od końca", nikt nie ma prawa zakłócić spokoju wroblom, bo kiedy sie zbliżasz w kierunku gniazda to ćwierkanie ustaje.

Polak jak to polak, wykonać polecenie kosztem innego życia. Nie wspomnę już, że i tak tu robi za 12€ a od tego opłaca jeszcze kwatere, ale wykazuje sie na 150% co mnie cieszy.
Niemiec zwyczajnie podchodzi do tego rozsądnie, bez pośpiechu i z uśmiechem na twarzy.

#ptaki #przyroda #budownictwo
Zarzutkkake - Na budowie mamy za zadanie ściągnąć lampy budowlane, aby umożliwić mont...

źródło: temp_file.png2277862356638575527

Pobierz

Czy takie zachowanie jest poprawne?

  • Tak 71.0% (2211)
  • Nie, trzeba usunąć gniazdo 29.0% (905)

Oddanych głosów: 3116

  • 77
  • Odpowiedz
@alteron: Dlaczego codziennie pijesz wodę i oddychasz skoro śmierć jest nieunikniona? Przedłużasz "nieuniknione" o dzień, dwa. Na tej samej zasadzie ludzie robią moralne i zgodne z ich przekonaniami rzeczy. To sobie pomyśl o tym że jedno pokolenie czyli np czyjeś dzieci będą korzystać ze śpiewu wróbli i ich obecności gdzieś tam np na jakiejś wsi.

Tak samo przyniesiesz chorej babci w lóżku wodę i owoce, tak samo dobry i wrażliwy człowiek
  • Odpowiedz
  • 0
@ostulemijo w parku ciapate dzieci normalnie rzucają ziarnem co raz bliżej żeby kopnąć gołębia. Inne gołębie widząc to i tak podlatują, bo ziarno za darmo i jest takie fajne głuche PUCH. Śniade dzieci sie cieszą, rodzice sie cieszą... ale oni tu na innych zasadach żyją.
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake pracuję na polskich budowach i powiem, że gdybyś w ogóle zapytał kierownika czy jest możliwość pozostawienia ptaszków na miejscu, a przez to opóźnić roboty to następnego dnia nie musiałbyś przychodzić do pracy ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Nie wiem jakby się to w polsce odbyło, zapewne gniazdo #!$%@?ć i kontynuować.


@Zarzutkkake: W Polsce tak samo :) Tj. robili drogę w maju, okazało się, że drzewa przeszkadzają, a tam ptaszki. Koniec roboty, będą kontynuować we wrześniu.
  • Odpowiedz