Wpis z mikrobloga

Jest jakaś różnica jeśli staram się o kredyt bezpośrednio w banku, a u doradcy? Ostatnio trafiłem na komentarz pod jakimś filmem o kredycie 2% i ktoś tam pisał, że był w pekao i dowiedział się, że będzie trudniej o kredyt, jeśli będziemy starali się o niego przez doradcę, a nie bezpośrednio w banku.
#nieruchomosci
  • 6
@recc: mi doradca zrobił symulacje w Lendi, które nie miały nic wspólnego z rzeczywistym oprocentowaniem banków, potem przyszły konkretne oferty z których każda była na 8,5% lub więcej, a jak poszedłem do Millennium sam, to dostałem tam 7,9%... (a w kalkulacji doradcy Millennium miało ok. 9% i było najdroższe) - więc w moim przypadku po prostu korzystniejszą ofertę znalazłem sam. Ale to było pod koniec zeszłego roku i nie ma też
@Jung22: o proszę, a kiedyś to doradcy potrafili lepsze wyniki wykręcać( ͡° ͜ʖ ͡°) tak 2-3 lata temu np. we wnioskach doradców przechodziły koszty utrzymania 500zł/os w gospodarstwie domowym, podczas gdy pracownik banku przyjmował 700-1000zł/os. Doradcy zewnętrzni również namawiali i podawali sposoby jak przed bankiem ukryć fakt posiadania dzieci, aby zwiększyć zdolność, jak wykręcić sztuczne obroty pieniędzy na koncie zwiększające wiarygodność itd.
Później taka rodzina 2+2 jest