Wpis z mikrobloga

A co to się stanęło w 2015?


@Syn_Tracza: są dwie możliwości.
Albo PIS niszczy resztki demokracji
Albo pewne środowiska odpowiedzialne za ten index nie lubią kierunku światopoglądowego w którym Polska zmierza

Ja bym strzelał że to kombinacja tych dwóch czynników
  • Odpowiedz
  • 271
Albo pewne środowiska odpowiedzialne za ten index nie lubią kierunku światopoglądowego w którym Polska zmierza


@Gumaa: A no tak, znowu atak nieokiełzanego lewactwa na praworządny i demokratyczny rząd xD
  • Odpowiedz
A no tak, znowu atak nieokiełzanego lewactwa na praworządny i demokratyczny rząd xD


@Syn_Tracza: przeczytałeś pierwszy punkt? Nie, to nie jest atak na praworządny i demokratyczny rząd.
Świat nie jest czarno-biały i obie strony mogą być zyebane jednocześnie.
  • Odpowiedz
  • 7
to nie jest atak na praworządny i demokratyczny rząd.

Świat nie jest czarno-biały i obie strony mogą być zyebane jednocześnie.


@Gumaa: Tak, tak. "a prawda zawsze leży po środku"... Nawet wtedy gdy PiS stworzył sąd kapturowy nad opozycją dalej uważasz, że taki ranking jest przynajmniej w części robiony na podstawie tego, że się kogoś nie lubie lub lubi, a nie tego, że Polska ma już coraz mniej wspólnego z demokracją.
  • Odpowiedz
@Syn_Tracza: uważasz, że tego typu rankingi są absolutnie apolityczne i nie są narzędziem wywierania presji?
I nie, nie jest robiony na podstawie tego, że ktoś kogoś "nie lubi". W polityce i biznesie nie ma lubienia, są interesy.
  • Odpowiedz
Albo pewne środowiska odpowiedzialne za ten index nie lubią kierunku światopoglądowego w którym Polska zmierza


@Gumaa: Przyjmując, że demokracja to rządy większości przy poszanowaniu mniejszości to te środowiska mają rację, bo w Polsce nie szanuje się mniejszości.
  • Odpowiedz
  • 1
uważasz, że tego typu rankingi są absolutnie apolityczne i nie są narzędziem wywierania presji?


@Gumaa: Uważam, że są bardzo wiarygodne. Nawet kraj pewnego narodu zwanego wybranym, którego ponoć wszyscy się boją i nie można go krytykowac leci w tym rankingu na łeb. Generalnie nie znalazłem nawet 1 przesłanki by sądzić że badania są nieadekwatne.
  • Odpowiedz
Uważam, że są bardzo wiarygodne.


@Syn_Tracza: nie podałeś źródła więc ciężko ocenić.

Nawet kraj pewnego narodu zwanego wybranym, którego ponoć wszyscy się boją i nie można go krytykowac leci w tym rankingu na łeb. Generalnie nie znalazłem nawet 1 przesłanki by sądzić że badania są nieadekwatne.


Z ciekawości sprawdziłem chociażby ourworldindata.org. No nie wygląda to jakby leciał na łeb. A jednak Polska u nich znacznie spada.
Więc kraj który regularnie dokonuje
Gumaa - >Uważam, że są bardzo wiarygodne.

@Syn_Tracza: nie podałeś źródła więc ciężk...

źródło: ourworldindata

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
Sprawdziłem jak się mają liberalne kraje które od czasu do czasu pałują obywateli jak Kanada i Francja. Prawie bez zmian, wzorowe demokracje xd


@Pompejusz: Mają współczynnik 1?
  • Odpowiedz
@Gumaa Wykres nie pokazuje, co jest dobre, a co złe. Miłośnicy komunizmu i faszyzmu cieszą się, jak spada, pozostali preferują jak rośnie.
  • Odpowiedz
Miłośnicy komunizmu i faszyzmu cieszą się, jak spada


@ish_waw: wątpię, aby zagorzali zwolennicy komunizmu cieszyli się jak spada. Co ty gadasz XD

Chociażby wśród zwolenników UE znajdziesz sporo zwolenników komunizmu. Sporo lewicowców opowiada się otwarcie za komunizmem, chodzą z sierpem i młotem i mogę się założyć, że szczególnie cieszą się jak ten wykres rośnie.
  • Odpowiedz
  • 0
Z ciekawości sprawdziłem chociażby ourworldindata.org. No nie wygląda to jakby leciał na łeb. A jednak Polska u nich znacznie spada.

Rzeczywiście, spadli umiarkowanie, kiedyś natrafiłem na wykres porównujący ich do krajów OECD i wtedy wyglądąło to tak ( https://www.researchgate.net/profile/Eyal-Ronen/publication/348231354/figure/fig8/AS:976545694904322@1609838045845/Liberal-Democracy-Index-Israel-Compared-to-OECD-Members-over-the-past-50-years.png ). Zobaczymy co będzie w najnowszym wydaniu bo to w ostatnich miesiącach najbardziej pojechali po bandzie z demokracją

Więc kraj który regularnie dokonuje ludobójstwa jest wyżej niż Polska. Nie sądzisz, że jednak są
  • Odpowiedz
Ale to nie jest index tego czy ktoś dokonuje luddobójstwa, ale jak wygląda proces wyłaniania władzy.


@Syn_Tracza: ja parę komentarzy wyżej czytałem coś takiego:

Przyjmując, że demokracja to rządy większości przy poszanowaniu mniejszości to te środowiska mają rację, bo w Polsce nie szanuje się mniejszości.


Czy Palestyńczycy mają coś do gadania w wybieraniu władzy na ich ziemiach?
  • Odpowiedz