Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, to ja dzwonię. A tak na poważnie - zacznijmy od pewnego ogółu, w polskim IT #programista15k jest i będzie dobrze. Dziękuję za uwagę.
A teraz do rzeczy.

Mianowicie chciałbym się podzielić, pochylić nad tym, nad czym wielu Mireczków nie ma chęci, możności, a czasem odwagi się pochylić.

Nie wiem - nie musicie się ze mną wszyscy zgadzać - ale w zasadzie chciałbym poruszyć temat "soczystego mida" #programista25k

Ten wieczny zonk (obrazek powiązany), kiedy powiesz otwarcie (kto to słyszał!), że masz w pompie zostanie leaderem, seniorem i "wychylenie się" po dodatkowe kilka tysięcy.
Dodatkowe obowiązki, więcej cukru w cukrze, więcej rozmów. Stres to najgorsze dziadostwo.

Siedzisz sobie, co-pilot, jak masz być "buddym", albo przejąć projekt na sześć tygodni (bo Mietek senior poleciał na Bali) to przejmiesz, tu wszystko git.
Ale gdzieś na uboczu jesteś spokojny, chillout, Twoja Żona może też nieźle dokłada (też #programista20k ) - take it easy, bro.

KTO TO WIDZIAŁ, kto to słyszał, musi być rozwój!@!!2

Ta, jasne, ja też byłem junioromidem (ugh! nowomowa!) i śmigałem wycieczki Devoxxowe "pałerpojnt rano, pałer ssanie browara wieczorem". To już było, to nie wróci. Fajnie, przyjemnie.

Nic nie pamiętam z tych konferencji. Ale zapieksy w Krakowie dobre.

Zmierzam do tego (i życzę tego i sobie, i Państwu), żeby nie było "zonkal aka bluescreen.jpg", bo ktoś gdzieś powie w IT "mój obecny #!$%@?*dołek mi pasuje, copilot sam pisze kod (no dobra, trzeba poszpachlować, tu nie ma nic za darmo, jak to się niektórym BŁĘDNIE wydaje) i proszę się odpier***lić".

A wieczorkiem ogródek, rodzina, monsterek, BBQ i sadzenie ostrych papryczek. A nie pałowanie Wiplera do "event storming, zrób to mądrze.avi".

W zasadzie to tyle.

Wszystkiego dobrego.
patryk66 - Dzień dobry, to ja dzwonię. A tak na poważnie - zacznijmy od pewnego ogółu...

źródło: Zrzut ekranu 2023-05-31 o 09.49.24

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@patryk_66: Ty sie faktycznie może lepiej nie wychylaj, bo jak przyjdzie ci napisać jakiegoś maila to się odbiorca pół godziny będzie zastanawiał o co ci #!$%@? chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jak mnie #!$%@? jak typy które ostatnią książką przeczytały w gimnazjum silą się na dowcipność w swoich gównowysrywach
  • Odpowiedz