Wpis z mikrobloga

Mirki pytanko, zamierzam kupić dom od dewelopera. Dom jest już po odbiorze technicznym - czy to znaczy że mogę zaufać że będzie tam wszystko ok, kupić i wykańczać czy lepiej jeszcze zatrudnić kogoś kto się na tym zna żeby na to spojrzał? Czy jak coś tam jeszcze wyjdzie do zrobienia/poprawienia to deweloper powinien to zrobić z własnej kieszeni?

Będzie to pierwsze moje całkowicie prywatne mieszkanie więc nie mam pojęcia na co zwracać uwagę więc z góry dziękuje za wszystkie wskazówki!

#budownictwo #remont #remontujzwykopem #budujzwykopem
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@Dzieciok: tak, czyli wylewki, tynki, przyłącza mediów, okna itp. są już gotowe i w teorii wchodzę, wykańczam i mieszkam.

@kasspersky @grablord dobra a w którym momencie mogę tak zrobić? Niedługo podpisuję umowę przedwstępną gdzie tam już mam zaznaczone ile mam zapłaćić ostatecznie, jaka zaliczka itp. Czy jak po podpisaniu takiej umowy wezmę specjalistę który stwierdzi że pare rzeczy jest do naprawy to rozumiem że można jakiś aneks zrobić czy coś żeby
  • Odpowiedz
@SiemkaKolego mamy XXI wiek, ludzie jeżdżą z autami po 30 tys przed zakupem do mechaników biorą szwagrów na przeglądy czy innych znawców, płaca za audyty jakichś gratów, kupują mierniki lakieru czy inne bzdury ale jak kupują dom za 0,5-1 mln zł to sie pytają czy mozna „zaufać” bo szkoda 500 zł dać komuś za przegląd xD
Nigdy nie mogę wyjść z podziwu.
  • Odpowiedz
bo szkoda 500 zł dać komuś za przegląd xD


@jadepobiegac: jeszcze trzeba mieć farta do prawdziwego fachowca, statystycznie "znawca" weźmie 500 zł, pomierzy czy ściany proste i spadki zachowane, przyłoży zapalniczkę do wentylacji i fajrant. Żeby wszystko sprawdzić trzeba mieć taczkę sprzętu i kilka godzin czasu (elektryka, ogrzewanie / termostaty, wilgotność ścian, izolacje poziome i pionowe, spasowanie i szczelność okien, sztywność konstrukcji balkonu, instalacja rtv / internet / domofon / oświetlenie
  • Odpowiedz
@hu-nows Gościu, ja to wiem, pracuje w branży 12 lat xD zaczynałem jako inzynier, kierownik budowy, inspektor do PMa. Wiem z czym to się je. Kilkadziesiąt tysięcy m2 PUMu za mną, a ile teraz biorą to nie wiem bo się już w to nie bawię. Rzuciłem jako przykład, ze stosunkowo symboliczna kwota do ceny mieszkania jest problemem (co jest śmieszne) do tak dużej kwoty mieszkania/domu, a przy zakupie auta nikt tak na
  • Odpowiedz
@SiemkaKolego: jeżeli jest odbiór od pinbu to nie ma problemu żeby wejść w każdej chwili (jak nie ma odbioru to osoby postronne nie mogą wejść na budowę... teoretycznie). Bierzesz inspektora i niech Ci sprawdzi. Wiadomo jak w każdym zawodzie są partacze. Sprawdzanie tynków i posadzek to nie wszystko, szczególnie w domku/szeregowcu.
  • Odpowiedz
  • 0
@grablord: @jadepobiegac @hu-nows dzięki za odpowiedzi. Ogólnie podpisuje umowę przedwstępna zamiast deweloperskiej bo dom juz stoi wybudowany, można się wprowadzić. Pytanie czy po podpisaniu takiej umowy, jeśli znajdą się jakieś usterki to deweloper jest jakoś zobligowany przez prawo na naprawienie tego? Czy raczej w umowie trzeba zawrzeć taki zapis?

Wiem że jest jeszcze coś takiego jak rękojmia i ona chyba mi przysługuje z automatu, pytanie czy do takich usterek (ale nie
  • Odpowiedz
@SiemkaKolego a jakbys kupił lodówkę i by Ci przywieźli bez drzwi? Albo inna niz chciałeś? To co bys zrobil? No #!$%@? z lodówka albo naprawiać :p masz prawo nie odbierać, wpisac usterki i czekac na naprawy. Chyba ze sie umówisz inaczej (np rabat albo gratis jakis w postaci dowolnej). Przeczytaj umowe, jesli nie reguluje procesu odbioru to popros o dopisanie jak to ma wygladac, ile dni na usunięcie usterek, co jesli sie
  • Odpowiedz