Wpis z mikrobloga

Może i śmieszne, ale 10 lvl wyczyścił na #nintendoswitch #fortnite bez zgody konto przy użyciu karty podpiętej do konta (wcześniej była autoryzacja, teraz jej nie było). Zeby bylo śmieszniej to kolega naszego dziesięciolatka, który pierwszy i ostatni raz zostal u nas na noc. Maly #!$%@? wstał w nocy, przelogowal sie jeansowej kojto w grze i wykorzystał nasze zaufanie. Bank widząc transakcje jedna po drugiej po kilkunastu transakcjach zażądał autoryzacji przez #mbank aplikacje i zabawa się skończyła. Pytanie czy jest szansa zgłosić gdzieś to i odzyskać kasę? Na iOS jest do tego specjalny formularz. Tutaj nie bardzomkoge znaleźć #gry #nintendo #konsole #dzieci
  • 66
@kseroboy: ja wiem „mądry Polak po szkodzie”, ale ja od czasu wielkiego wycieku danych kart z PSN (czasy PS3) używam specjalnej karty do transakcji internetowych. Chce coś kupić, przelewem kilka stówek i nie martwię się że starcie cały hajs z prywatnego konta. Inna sprawa, dziwne że nie zawołał za pierwszą transakcją o autoryzacje. U mnie zawsze na Switchu muszę autoryzować płatności.
@kseroboy: Można zrobić Chargeback. Epic nie blokuję kont z Fornite w tym przypadku (kiedyś tak robili, ale może sporo bombelków odwalało takie numery XD) - po prostu usuwa wszystkie zakupione przedmioty/usługi, a następnie blokuję możliwość kupowania na jakiś czas (chyba rok).
Sama procedura zależy od banku, ale online będzie to coś w stylu: "Reklamacja Transakcyjna", ewentualnie dzwonisz na infolinie.