Wpis z mikrobloga

Widziałem sporo artykułów na temat czy domena ma wpływ na pozycjonowanie. Jedne artykuły twierdzą, że tak, a inne, że nie.
Czy mogę prosić o osoby z doświadczeniem o opinię na ten temat?
Chciałem kupić domenę, ale wszystkie popularne rozwinięcia są zajęte. Mam kreatywne pomysły jakie inne rozszerzenia zastosować, ale są skrajnie niepopularne (np.: .group, .life)
Z góry dzięki za pomoc! #pozycjonowanie
  • 4
@asyla polecam PL, jeśli działasz w Polsce oraz COM, jeśli globalnie. Jednak jeśli nie liczysz na wpisywanie domeny z palca przez Twoich klientów to możesz wybrać inne tld. Przy seo bez znaczenia.
@asyla nie wiem czy ma wpływ na pozycjonowanie, ale ma na pewno wpływ na samego użytkownika. Jak widzę link do domeny innej niż pl, com, org czy tv to muszę sie zastanowić czy chce w taki link klikać i czy to nie jest scam. A jeżeli nie jest, to i tak taka strona kojarzy mi się ze starym kanciastym layoutem i brakiem aktualizacji od wielu lat. Ale to niekoniecznie zawsze jest negatywem
@asyla: Ogólnie taka domena jest dobra z punktu budowania marki lub usługi. Więc jak masz taki biznes lokalny to warto promować. Wiele firm usługowych ma np. Dachy-nazwisko.pl to pomaga promować usługi konkretnego rzemieślnika. Ale samego wpływu na SEO to już raczej nie ma.
https://hostingowy.top/porownanie-cen-domen/ - zobacz sobie też porównanie cen domen.