Wpis z mikrobloga

Czołem,
Macie pomysł jak zabezpieczyć bok lodówki przed ciepłem?
Mam lodówkę obok kuchenki, jest kawałek odstępu, ale bok lodówki nagrzewa się od największego palnika.
Może jakieś ozdobne magnetyczne maty termiczne? Może jakaś mata i coś przykleić na to?
Macie jakiś pomysł?

#agd #kuchnia #dom #majsterkowanie
  • 16
  • 0
@Wychwalany To jest świetny pomysł! Ale wydaje mi się, że trochę będzie za mała, musiałbym jakąś większą ogarnąć

@ruffio W sumie również bardzo dobry pomysł, ale muszę znaleźć jakąś mało falowaną, żeby nie wyglądało chamsko.
  • 0
@Wychwalany Zdaje sobie sprawę, że ma dobrą izolację, ale nie mógłbym w spokoju zasnąć mając myśl, że bok robi się gorący. Może nie tak, żeby się spalił, bo odległość jest bezpieczna, ale myślę, że z 50 stopni ma.
Sąsiad, miał ten sam problem i walnął sobie niepalną płytę meblową/mdf. Jeżeli masz lodówkę do zabudowy z odprowadzaniem ciepła z tyłu, to imho najlepsza opcja. Możesz ją dać nawet na całą wysokość lodówki/zabudowy.
  • 0
@Amorfly To też dobry kierunek, może jakaś pseudo ścianka z ładnego drewna.
A jak rozwiązał mocowanie? W ścianie za lodówką, czy zrobił pełną zabudowę i konstrukcja sama trzyma pion?
No on dał tylko między blat, a szafki. Z dołu przymocował do blatu, do szafek to nie wiem jak. Z tymże u niego to jakoś pasowało bo, wszędzie dał taką płytę między szafki i blat, gdzie inni dają szkło, czy płytki.
Jak ja bym robił i nie obawiał się stracić 2cm, to bym dał płytę na całą wysokość w kolorze blatu ewentualnie frontu.