Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, za 3 miesiące ślub i szukam butów do czarnego smokingu.

Myślałem o takich opcjach:

- oxfordy ze skóry lakierowanej - z tego co przeglądałem wcześniejsze wpisy to "lakierki" są raczej odradzane ale nie ukrywam, że w takich przymierzałem smoking i do tego ubioru najbardziej mi się podobają. Największy problem to mała użyteczność w przyszłości więc raczej poszedłbym w coś w mniejszym budżecie.

- oxfordy plain/toe cap - te już nadadzą się na inne okazje i to mnie skłania w ich stronę żeby sobie kupić coś porządniejszego i mieć fajną pamiątkę z tego dnia, która uświetni też inne okazje ( ͡ ͜ʖ ͡)

Budżet w okolicach 1000 zł, maksymalnie 1500.

Fajnie jakby dało się przymierzyć w Warszawie. Za miesiąc będę na chwilę w Monachium, może tam znacie jakieś ciekawe sklepy/outlety?

#modameska #buty #slub #wesele
  • 4
@MiszczJoda:
Jak do czarnego smokingu to imo lotniki lub czarne oksfordy. Ja mam Loake Aldwych i jestem zadowolony. Jak kupujesz nowe buty o skórzanej podeszwie to przejdź się w nich przed ślubem. Sale weselne lubią mieć śliską podłogę, bardzo łatwo się tam przewrócić w nowych butach.

Największy problem to mała użyteczność w przyszłości więc raczej poszedłbym w coś w mniejszym budżecie.

Smoking też jest mało użyteczny w przyszłości i generalnie jest
@Re_mi: wiem, dlatego chociaż buty fajnie jakby były częściej ubierane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co do wieczorowości to wiem, ale ślub będzie w piwnicy przy sztucznym świetle - jak na Mirka przystało, a wesele zacznie się około 18 więc pomyślałem, że nie będzie aż tak źle skoro zachód słońca niecałe 2 godziny później ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MiszczJoda: To już raczej kup sobie czarne lotniki.
Lakierki to takie buty do których w sumie łatwo dopasować ciuchy ale bardzo trudno znaleźć okazję, uwierz mi mam lakierowanych butów 4 pary :-)
W Wawie jest sklep klasycznebuty, niekoniecznie mają wszystkie modele na półce ale bym proponował obejrzeć oxfordy Santos i może wcale niekoniecznie czarne tylko takie jak coimbra czy guimaraes.

Gx