Wpis z mikrobloga

Na grupach dla kierowców zawodowych wrze. Debile obwiniają wszystkich tylko nie siebie.

Chodzi o zakaz wyprzedzania na drogach szybkiego ruchu.

A gdyby tak wyprzedzany odpuścił na tempomacie dosłownie na 10 sekund 3 - 4km/h to podejrzewam, że nie byłoby tematu. Sam ciągnąc przyczepkę mam na tempomacie 91km/h (automat wtedy wrzuca ósmy bieg i jest ekologicznie), ale kiedy tir zaczyna wyprzedzanie a nic za nim nie jedzie to po prostu go nie widzę, ale kiedy jedzie ciąg aut to zrzucam na 88 - 86km/h i wyprzedzanie nie trwa więcej jak 10 sekund. Dodatkowo mrugne mu światłami, że może bezpiecznie zjechać. Takich jak ja jest zapewne garstka. Ale to taki zawód, że nawet nie nadają sie na zbiór szparagów bo zrywaliby trawę. I to zielone i to zielone.

Oczywiście wszyscy źli, bo oni mają tachograf i te wyprzedzanie mu pomoże zaoszczędzić całe nic bo za 10 kilometrów zwężenie, potem kolejne 50 kilometrów bramki a za kolejne 400 musi zjechać na stacje paliw. Po prostu debile.

#motoryzacja #bekaztransa
  • 21
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake:
Jestem behapowcem w pewnej firmie. Nadzoruję ponad 200 pracowników. Powiem tak. Kierowcy ciężarówek to są największe matoły z jakimi w życiu pracowałem. Większość z tych ludzi ma problem z pisaniem i czytaniem a ja muszę ich uczyć zasad BHP i bezpiecznej jazdy. Nie da się! chociaż bym wychodził z siebie i stawał obok to się #!$%@? nie da. Im się mózgi resetują metr za progiem sali szkoleniowej. Codziennością jest, że
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: przy dużym ruchu nie ma sensu takie odpuszczanie. Pierwszy popuści 4km/h to zaraz z peletonu kilku wyskoczył na lewy, ty zaraz wrócisz do swojej prędkości i dostaniesz opierdl na cb jak to jedziesz
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: #!$%@? im w dupe (szkoda tych ogarniających) ale jak srający do zwira ma w dupie to co się dzieje na lewym pasie, wrzuca kierunek i automatycznie zjeżdża na lewy, bo jest większy to #!$%@? takich prądem.
Już nie raz miałem awaryjne chamowanie przez takich. Jest wolny pas na 500m+? Niech się wyprzedzają, odpuszczę tempomat, zwolnię, minuta i jadę dalej, ale nie takie nagminne #!$%@? się.
  • Odpowiedz
@booolooo O widzisz, dochodzimy do sedna, zajeżdżać drogi oczywiście nie wolno, i wcześniej i teraz i w przyszłości. Ale tu się Janusze prują że im się swobodna jazdę 185kmh zakłóca jak akurat jadą latem nad morze postać tak w wodzie. Jeśliby ten durny zakaz wszedł, który jest przedwyborczą kiełbasą dla pospólstwa, będą szły kilometrowe kolumny ciężarówek a po lewej konwój za autobusem czy innym dostawczakiem - tak to się skończy. Jesteśmy krajem
  • Odpowiedz
  • 0
@booolooo Czeeej:

Chcesz powiedzieć że jeździsz lewym pasem 500m nikogo w tym momencie nie wyprzedzając?

Jeżdżę ciężarówką ale wyobraź sobie że użytkuję również samochód osobowy co prawda tylko z 6biegową skrzynią i pewnie dlatego nie jest taki ekoLogiczny jak 8biegowy. Ale przy jego prowadzeniu staram się używać trochę wyobraźni w stosunku do tego co widzę (uwaga słowo klucz) PRZED sobą na drodze i dostosowywać się. Przez co pedału hamulca używam najczęściej przy
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake to ja kiedyś myślałem o takim rozwiązaniu, dlaczego by tego nie wprowadzić - dać możliwość ciężarówce jazdy +5 km/h względem jej limkitu prędkości, tyle że taka jazda byłaby możliwa np 10 sekund, i do użycia raz na 10 minut
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake No to PiS ma beke z kierowców, którzy nawalają się nawzajem zamiast walić w rządzących za brak dodatkowych pasów do wyprzedzania.
Teraz jeszcze przepis nakazujący noszenie pieluch przez kierowców i chłopaki będą się obwiniać, kto leje na oponę.
  • Odpowiedz
  • 0
@ubranyGRUBAS

przy dużym ruchu nie ma sensu takie odpuszczanie. Pierwszy popuści 4km/h to zaraz z peletonu kilku wyskoczył na lewy, ty zaraz wrócisz do swojej prędkości i dostaniesz opierdl na cb jak to jedziesz


niestety sytuacji kiedy wyprzedzany nie odpuści na te 10s mimo iż wie, że jest wolniejszy i że nikt inny go nie będzie wyprzedzał jest multum. Po 10 latach na drodze stwierdzam, że jesteśmy chamscy, zapatrzeni w siebie i
  • Odpowiedz