Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wyjaśnić cel ataku na bialgorogrod? Raz, że ruscy i tak ich wypchną, dwa - część z tych ludzi z legionu wolnej rosji zginie. Ja rozumiem, że wykopki traktuja tych ludzi jak pionki w grze, ale jeśli już część z nich ma zginąć to mogłoby zginąć w sensowniejszy sposób w regionach gdzie ukraina ma problemy z obrona. A bialgorogrod mogliby atakować artyleria a nie poświęcać ludzi.

#wojna #ukraina
  • 22
  • Odpowiedz
  • 2
napewno zniszczyli im propagandę ze zdobycia Bachmutu


@Aurezaliusz: jesli to był główny cel to poświęcenie życia własnych ludzi jest absolutnie tego niewarte
  • Odpowiedz
@aleksc: Mały sukces rosiji zabrali kilkukrotnie większym sukcesem po swojej stronie. Poza tym zaatakowali w momencie gdy wojska bolszewickie się przegrupowują po rocznych porażkach i nie zostało ich wiele i są one 700km od Bielogrodu. To od strony taktycznej a od propagandowej to jest największy cios w plecy dla rosiji od czasu nieudanego ataku na Kijów w lutym, gdzie wojska Ukrainy rozbiły w pył jednostkę specjalna Specnaz w jeden dzień i
  • Odpowiedz
@aleksc: ruscy muszą pilnować własnej granicy więc w pierwszej kolejności muszą przerzucić tam odwody ujawniając ich lokalizacje, następnie będą zmuszeni rozproszyć na jeszcze większy teren swoje wojsko i sprzęt (którego i tak maja stosunkowo mało) co spowoduje automatycznie osłabienie ich pozycji w innych miejscach.
Taktycznie rozegrane 10/10
  • Odpowiedz
@aleksc: To oczywiste. Rosjanie maja krótką kołdrę i odcinki graniczne są obsadzone symbolicznymi siłami. Chodzi o zmuszenie Rosjan do tego, aby je obsadzili realnymi siłami - wyszkolonymi żołnierzami i ciężkim sprzętem. Dzięki temu będzie ich mniej np na Zaporozu czy w Donbasie. Jednocześnie z uwagi na kształt frontu Ukraińcom znacznie łatwiej przerzucić wojska z okolic Charkowa na Zaporoze niż Rosjanom, bo mogą to robić na skróty przez własne terytorium, a Rosjanie
  • Odpowiedz
@aleksc nie ma czegoś takiego jak legion wolniej rosji na tej samej zasadzie, jak nie ma DLR ;-) fajnie to Ukraińcy wymyślili, a to czy ich tak szybko wypchną, to sie zobaczy. Tam się może dziac duzo więcej niz o tym słyszysz
  • Odpowiedz
@aleksc:
Gdyby Rosyjski ochotnik zginął gdzieś w okopie pod Bachmutem to nikt by o nim nie pisał, sam byś o nim nie pisał teraz. Za to każdy który zginie w czasie tej akcji będzie w książkach historycznych wymieniony z imienia i nazwiska. A może nawet będzie miał kiedyś pomnik w jakiejś wiosce w której walczył.
To jest drobny z punktu militarnego wypad o dużych implikacjach politycznych i propagandowych. Duży efekt mały
  • Odpowiedz
@aleksc: Przecież to jest piękne, że 60 chłopa wjeżdża i okupuje od kilkudziesięciu godzin tereny ruskich. To psychologiczny majstersztyk, i dla wojska ale i obsrane majtki cywilów.
  • Odpowiedz
@aleksc: Tam gdzieś blisko jest ruski skład broni atomowej. Gdzieś na tt czytałem, ze podeszli do niego na 8 km, a ruscy w panice ewakuowali ten skład. Nie wiem na ile to prawda. Ale jesli jest to ruscy mogli mieć naprawdę pełne gacie.
  • Odpowiedz
@aleksc: raz przykryli medilanie utrate Bachmutu, to moze byc glowny cel i zostal osiagniety. Tak samo podbudowanie morale swoich sil po Bachmucie i to tez zostalo osiagniete.

Rownoczesnie uderzyli w morale Rosjan, pokazujac ze moga skutecznie zaatakowac silami ladowymi i zajac czesc terytorium Rosji. Nawet jesli tylko na kilka dni czy godzin.

Dwa zmuszaja Rosje do przeniesienie czesci sil na inne odcinki graniczne. Bo takie ataki beda sie powtarzac.
I wlasnie
  • Odpowiedz
@aleksc: Może mi ktoś wyjaśnić cel ataku na Ukraine? Raz, że ukraincy i tak ich wypchną, dwa - część z tych ludzi z VDV zginie. Ja rozumiem, że rosjanie traktuja tych ludzi jak pionki w grze, ale jeśli już część z nich ma zginąć to mogłoby zginąć w sensowniejszy sposób w regionach gdzie rosja ma problemy z zapewnieniem wodociągów i toalet. A ukraine mogliby atakować zielonymi ludzikami a nie poświęcać ludzi.
  • Odpowiedz
@aleksc nie ma co czytać czy dyskutować o wojnie na Ukrainie. Zaraz i tak będą Ciebie wyzywać od ruskich.

Ogólnie UKR tak próbuje odciągnąć uwagę od utraty Bachmutu. Proponuje się przerzucić na Twittera a najlepiej raz na tydzień czytać o tym konflikcie.
  • Odpowiedz
Raz, że ruscy i tak ich wypchną


@aleksc: coś wolno im idzie, czyżby musieli przerzucić tam dodatkowe siły?

Może mi ktoś wyjaśnić cel ataku na bialgorogrod?


@aleksc: no to wyżej już wystarczający powód masz?
  • Odpowiedz
@aleksc: bo Ruscy to kultura azjatycka. Wolą poświęcić milion obywateli niż stracić twarz.

Jest pewne że skoro zostali tu upokorzeni to teraz zaangażują nieadekwatne środki na odwet i żeby to się już nie powtórzyło.
  • Odpowiedz