Wpis z mikrobloga

Mam telewizor TCL 32D4300 kupiony rok temu i problem z ciągłym resetowaniem się. Nie pojawia się wówczas nadawany kanał a jedynie plansza startowa TCL na przemian z czarnym tłem. Problem występuje nieregularnie, może działać nawet przez dzień normalnie. Następuje to zwykle po próbie przełączenia kanału lub innej czynności pilotem. Wówczas należy wyłączyć TV z sieci, odczekać kilkadziesiąt minut i włączyć. Ostatnio wyłączenie wtyczki i podłączenie bez odczekania nie pomogło.

Chciałem zaktualizować oprogramowanie ale na stronie

https://www.tcl.com/pl/pl/search-result?query=32D4300&category=service

nie mogę znaleźć tego modelu. Czy można w nim zaktualizować firmware?

#diy #elektronika #telewizory #naprawa
#pytanie
cotozazycie - Mam telewizor TCL 32D4300 kupiony rok temu i problem z ciągłym resetowa...

źródło: 20230519_145743

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
Unikać tej marki jak ognia. Mój cały czas sam się włącza w nocy, czasami przestaje działać dźwięk i trzeba robić twardy restart - ogólnie lepiej dopłacić do czegoś co ma oprogramowanie na normalnym poziomie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kapisz:

No ale to nie jest okres 14 dni gdzie mam prawo zwrotu a TV kupiony rok temu. Jak to mówią teraz już po ptokach.

W ogóle były problemy od samego początku. Po pierwszym włączeniu nie wyszukiwał wszystkich muxów. Wystarczyło..... zmieniać region z Polski na Czechy, Austria i inny.... fartem przyszło mi to na myśl bo nigdzie żadnej informacji o takim problemie. Tak więc mają bardzo duży problem z dopracowaniem softu.
  • Odpowiedz