Wpis z mikrobloga

@Dharma: można włączyć ułamkowa ale wygląda gorzej.

Jeśli głównie tekst jest za mały zamiast skalowania interefesu, może sprawdź accessible setting, czy jak to się nazywa, chodzi mi o o powiększanie tekstu dla osób niedowidzących
@L3gion: Może inaczej. Z tego co wiem, na Intelach te skalowanie jest problemem z tych samych powodów, co na Linuksie (w obydwu przypadkach trzeba dużych rozdzielczości, by były problemy). Jabłkowe ARMy dają już radę, bo mają lepszą wydajność. GNOME powoduje problemy nawet na lepszych kartach graficznych, więc owszem, macOS jest tu zdecydowanie lepszy.
Z tego co wiem, na Intelach te skalowanie jest problemem z tych samych powodów, co na Linuksie (w obydwu przypadkach trzeba dużych rozdzielczości, by były problemy)


@vries: Skalowanie do niestandardowego poziomu ma większy narzut na GPU. macOS zaznacza że to zmniejsza wydajność i czcionki mogą gorzej wyglądać ale nawet na MBP z 2015 nie wyczuwałem różnicy. No ale tutaj mamy perfekcyjną integrację środowiska graficznego z API Metal. Niestety na Linuksie trzeba
@L3gion Ale podłączasz do tego maca jakieś monitory 4k, które skalujesz? Bo jak nie, to wszystko będzie działać dobrze. Tak samo sytuacja ma się GNOME. Ja mam ekran 1080p podpięty do lapka z 2015 roku i nie widzę żadnych problemów pod GNOME.