Wpis z mikrobloga

nie powiedział ale jaki inny zamysł ma ten wpis zandberga?


@AdamKarolczak02137: prosty - żeby sklepy z bronią nie były zlokalizowane w pobliżu szkół czy uczelni.

a jaki? Nie będą tam strzelać- w sensie prawdopodobieństwo takie jak 100 km od tego sklepu. Nie ma na to realnych dowodów.


@djtartini1: zawsze może się trafić jakiś czub, który pójdzie sobie kupić broń i po wyjściu będzie strzelał w co popadnie. Nie ma dowodów
Może być, przecież tego nie wiemy.

Zresztą większość masowych strzelanin jest wykonywania z broni legalnie zakupionej w sklepie. Skąd wiesz czy czub nie napadnie sprzedawcy i nie ukradnie broni, nie wyjdzie strzelać, a że szkoła będzie obok to wiadomo co dalej. Nie ma na to realnych dowodów.


@majk3l: No nie ma dowodów, bo nie ma takich statystyk, ponieważ to problem pomijalny w Polsce- nie istnieje jako problem społeczny, a jeśli istnieje
nie wiem co wy widzicie w tym dziwnego, skoro nawet w Stanach NIE WOLNO otwierać sklepów z bronią w pobliżu szkół, czy też nawet najczęściej w strefach zamieszkania.


Z jakichś powodów uchwalili takie prawo.


@majk3l: Teraz znajdź jedną różnice między Polska i Stanami Zjednoczonymi, podpowiem ci, reglamentacja dostępu do broni.
U nas nie ma obawy, że 18 latek pójdzie na drugą stronę ulicy kupić sobie karabinek, a następnie wróci z nim
zawsze może się trafić jakiś czub, który pójdzie sobie kupić broń i po wyjściu będzie strzelał w co popadnie. Nie ma dowodów na to, że nie.


@majk3l: To bo podjechanie 1 km do najbliższej szkoły, to będzie przeszkoda nie do przeskoczenia.

Zresztą większość masowych strzelanin jest wykonywania z broni legalnie zakupionej w sklepie.


@majk3l: W jednym kraju świata, gdzie legalną broń kupuję się na dowód osobisty. W Meksyku, czy El
@Cierniostwor: bo w Ameryce teraz broń to gorący temat wiec fajnie by było mieć taką dyskusję u nas, a że ostatnia strzelanina była w 1945 to już nieważne.


@zsokiemowocowym: Niektórzy to się zachowują jakbyśmy byli 51 stanem, problemy z bronią z USA przenoszą do Polski, dyskutują o tym jak powinno wyglądać prawo dotyczące broni w USA, często znają je lepiej niż nasze prawo xd
@inshallah: Nie wiem jak skończonym debilem trzeba być, żeby z jednej strony w razie czego "chcieć się bronić" i mieć przewagę dzięki broi palnej, a z drugiej kibicować sytuacji powodującej wzrost popularności posiadania broni. To jest dopiero absurd. No chyba, że dotyczy to tych, którzy robią na tym interes, to wtedy rozumiem.
@inshallah: Myślę, że to raczej ty masz problemy z logicznym myśleniem ¯\(ツ)/¯


@niecodziennyszczon: Legalni posiadacze broni w Polsce popełniają ile z średnio 30 zabójstw rocznie z użyciem broni palnej?
Jesteś kolejna osobą, która stara się rzucać amerykańskimi buzzwordami o złej broni w Polsce, gdzie przestępstwa dokonane z legalnej broni można policzyć na palcach jednej ręki, która graniczymy z krajem, w którym toczy się wojna i jest całkowicie niereglamentowany dostęp do
Jeśli myślisz, ze w posiadaniu broni chodzi tylko o przewagę nad innymi i życie w ciągłej obawie o swoje życie, to jesteś po prostu w błędzie.


@inshallah: Taaak? O kurcze a ja myślałem, że "my tylko chcemy siem bronić, a złe państwo nam to utrudnia!" to fundamentalny argument ,każdego chłopca pragnącego pukawki. Oświeć mnie zatem na cholerę komu pistoleciki w takim kraju jak Polska skoro o to nie chodzi?
@niecodziennyszczon: Wyszukaj sobie ustawe o broni i amunicji i tam masz wypisane aktualne cele posiadania broni w Polsce.
Zabiorę ci ta przyjemność, bo wiem, że zaraz z tym wyskoczysz , żeby sobie powiększyć penisa.