Wpis z mikrobloga

Pierwsze pokolenie Polaków które mówi sprawdzam. Jeśli prowadzisz firmę przez 30 lat (już nie wnikając czy postawiłeś ją rozkradając wcześniej państową fabrykę czy spółdzielcze przedsiębiorstwo handlowe czy nie), no ale prowadzisz i nie potrafisz do dziś zapewnić warunków obowiazujących w cywilizowanym świecie: nie zatrudniasz legalnie, wyżywasz się na ludziach, szantażujesz desperatów którzy nie mogą wyjechać czy znaleźć coś innego, no to Pańswo Cię powinno zmieść z powierzchni ziemi. Że tego nie robi, jest też też patologią. Ale bardzo kibicuje tym młodym ludziom. J...ć i się nie bać.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Pokolenie-Z-postrachem-pracodawcow-8541670.html

#praca #pokoleniez
Poludnik20 - Pierwsze pokolenie Polaków które mówi sprawdzam. Jeśli prowadzisz firmę ...

źródło: screenshot_20230518-031449

Pobierz
  • 135
  • Odpowiedz
Lepiej nabór przeprowadzić 3 razy niż za pierwszym zatrudnić roszczeniowego nieroba, którego będzie trzeba uczyć nawet podstaw pracy


@shitman6: jak musisz przeprowadzać 3 rekrutacje to twoja firma musi mieć zajebistą renomę w okolicy xD
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: @shitman6 proszę powiedzcie mi jakie wymagania stawiają zoomerzy na rynku pracy że są tak ciężkie do zrealizowania? To że nie będzie harował 20 lat w jednym zakładzie pracy tylko że pójdzie zaraz tam gdzie znajdzie lepsza ofertę? Bo jedyne co wy mówicie to zwyczajny brak kompetencji na stanowisko na które ludzie aplikują i przecież od tego jest HR by odsiac taki ludzi przy rekrutacji
  • Odpowiedz
@Poludnik20: jednocześnie teraz jest sporo osób które mimo braku wiedzy i doświadczenia maja podejście typu „program to za mnie zrobi”, nie potrafią na piechotę dojść do tego co robi program celem choćby wybiórczego sprawdzenia jego poprawności, nie rozumieją podstawowych pojęć, nie znają prawa a jednocześnie wołają 9k brutto gdzie tyle w tym zawodzie zarabiają osoby po 4-5 latach pracy xd
  • Odpowiedz
@FLAC: Ja akurat dobrze, nie jestem żadnym prezesem ale kieruję zespolem i przeszedłem szczeble od najniższego zanim tu dotarłem, więc doskonale znam się na tej robocie. Powiem szczerze, że najlepiej ze wszystkich :p I powiem Ci, że nigdy nie przepracowałem więcej niż 8 godzin dziennie, ani nie pracowałem w weekendy, na urlopie czy zwolnieniu. I nie wymagam tego od pracowników bo to nie jest normalne.
A Tobie polecam przeczytać jeszcze raz
  • Odpowiedz
Mi się podoba, ze Ztki są pięknym dowodem na to jak działa kapitalizm. Tzn, jest niskie bezrobocie wiec mogą wymagać. Tak jak pracodawca chce płacić mozliwie jak najmniej, tak pracownik chce zarabiać możliwie jak najwiecej. Wiec taki człowiek który nic nie umie a chce dużo zarabiać to nie różni się dużo od szefa w januszexie który daje minimalna, bo w małym miasteczku i tak znajdzie chętnych - i tu i tu jest
  • Odpowiedz
Nie jestem przedsiębiorcą pajacyku :) Ale widzę jak to wygląda przy naborach. Zanim się zesrasz - nie pracuję też w HR.

I tak, uważam siebie za wyróżniającego się pracownika a nie haruję po 12 godzin na dobę i od innych też tego nie wymagam. Da się. Wyrabiam się w 8 i poza tym co do zasady ani minuty dłużej. Nie mam nic przeciwko jeżeli pracownicy posiedzą sobie w necie w pracy bo
  • Odpowiedz
Najzabawniejsze, ze tu jakiś Mirek narzeka na pracodawców a dwa wpisy niżej ten sam rodzaj wykopka pisze, ze nie potrafi zadzwonić do przychodni i umówić się na wizytę do lekarza XD

I to są dwie te same osoby które za samo istnienie wołają 6k netto XD No bo przecież za coś żyć trzeba…
Żeby dostać jakieś pieniądze to najpierw trzeba coś sobą reprezentować :))
  • Odpowiedz
@wykopowy_brukselek: Ale mi wcale nie chodzi o to, że ktoś chce dobrze zarabiać bo to normalne. Ale za dobre zarobki trzeba zaoferować dobrą jakość pracy. Jak to mówił Ferdek, "zarabiać to każden jeden by chciał ale robić to nima komu".
I ja takich nie zatrudniam bo to przynosi więcej szkody niż korzyści. Mówię tylko o zjawisku, które obserwuję coraz częściej - o kandydatach z bardzo wysokimi wymaganiami i jednocześnie bardzo niskimi
  • Odpowiedz
@okfmale: Oczekiwanie wysokich wynagrodzeń przy jednoczesnym braku jakichkolwiek kompetencji. Oczekiwanie błyskawicznego awansu (padło niedawno takie pytanie: jak szybko mnie awansujecie na stanowisko kierownicze?) przy jednoczesnym braku kompetencji i jakiegokolwiek doświadczenia w pracy. Typowi na studiach wmówili, że te go przygotowują do zajmowania stanowisk kierowniczych. Oczekiwanie pełnej pracy zdalnej w wybranych przez siebie dniach i godzinach przy jednoczesnym braku kompetencji i doświadczenia na takim stanowisku, gdzie pracownik będzie musiał najpierw nauczyć się
  • Odpowiedz
@Poludnik20: i dobrze jak ktoś się nie ceni to będzie miał gówno pracę, zrozumiałem to dopiero na szkoleniu na stanowisko zastępca kierownika w biedronce, kiedyś baba mi powiedziała, że jak ktoś jest bardzo dobry i robotny to szybko awansuje, no i tak było szybko awansowałem i okazało się, że na szkoleniu na zastępcę kierownika jest babka, która idzie od razu na kierownika bo była w innej firmie kierownikiem, tak naprawdę to
  • Odpowiedz
@Poludnik20: Mit o tej roszczeniowości wymyślii zwykli janusze którzy próbują usprawiedliwić niemożność znalezienia pracownika. Bo okazuje się, że jak młodzi mają jakiekolwiek wymagania, które w standardzie są takim minimum to już są roszczeniowi no bo , jak to na nadgodziny nie? Jak to w sobotę wolne,jak to nie przyjdziesz pół godziny szybciej żeby maszyny odpalić?! I zaczęli do tego dopisywać jakieś bzdety, że młodzi to by chcieli 10 tysięcy na start,
  • Odpowiedz
@loczyn: Ale mówisz o sytuacji kiedy młody jest inteligentny i coś potrafi. Jak poradzi sobie z tym samym co boomer 3 razy szybciej i do tego dobrze, to niech sobie ogląda tik toka w pracy. Ja mówię o takich, którzy nic nie potrafią i są leserami a jednocześnie chcieliby bardzo wysokich zarobków i nic nie robić.
  • Odpowiedz
@shitman6: No wiadomo. Wymaganie pracy w godzinach swojej pracy, wykonywania swoich obowiazkow wynikajacych z umowy zamiast #!$%@? za 4 osoby, czy (o zgrozo!) posiadania jakiegos wolnego czasu dla siebie i rodziny to sa fanaberie. Trzeba miec doktorat, trzy fakultety i 40 lat doswiadczenia zeby moc stawiac takie kosmiczne wymagania. Blagam... Sa oczywiscie leserzy, ktorzy leca w #!$%@? i chcieliby kase brac za nic, ale to jest margines, a nie ogol.
  • Odpowiedz