Wpis z mikrobloga

Jestem po studiach z finansów, pracuję w bankowości, ale powolutku chcę kierować się w stronę IT. Obecnie robię w pracy dość dużo projektów w vba i pythonie, są to jakieś proste automatyzacje, regularnie podszkalam Pythona i znam podstawy SQL. Myślałem, że najlepszą drogą będzie pójście w stronę danych (data scientist, data engineer), bo to wydaje mi się najbardziej związane z moim obecnym obszarem pracy i wykształceniem, i w tym kierunku się teraz uczę. W przyszłości widzę się raczej na ciepłej posadce w korpo niż w jakichś startupach czy tego typu rzeczach, nie podoba mi się też za bardzo typowo programistyczny tryb pracy, jakieś agile, runy, scrumy i inne #!$%@? muje, chociaż oczywiście nie będę przez to odrzucał fajnego stanowiska jeśliby się trafiło. Myślicie, że kierunek, który obrałem (praca z danymi) jest prawidłowy w porównaniu z moimi predyspozycjami i wymaganiami? Ostatnio złapały mnie wątpliwości, bo przeglądałem sobie oferty pracy i tego typu ofert dla juniorów było o wiele mniej niż ofert na backendowców, frontendowców czy fullstacków. Może szukać jakiejś stanowiska, które będzie krokiem pośrednim, tylko jakiego? Myślę, że to na czym mocno zależałoby mi w nowej pracy to zdobycie doświadczenia z SQLem. #it #korposwiat #programowanie #python #programista15k #pytanie
Oake - Jestem po studiach z finansów,  pracuję w bankowości, ale powolutku chcę kiero...

źródło: fin

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@Oake rynek juniorow jest mowiac delikatnie #!$%@?. Przez sytuacje gospodarcza coraz wiecej ludzi chce sie przebranzawiac. Skille masz fajne, bedziesz miec lepiej w porownaniu do innych. Tylko w ogolnym rozrachunku Twoje CV bedzie obok 500 innych. Warto szukac kontaktow w IT ktorzy by popchneli Twoja kandydature
  • Odpowiedz
@Oake: Do inżynierii danych musisz i tak pracować w skrumach i tego typu pierdołach. Oprócz tego masa narzędzi od klasycznych RDBMsów, NoSQL, SQL, sporo chmur, przetwarzanie danych (spark itp) narzędzia do IaaC i inne podstawowe narzędzia typu git, IDE.
  • Odpowiedz
@Oake: nie jestem akurat po studiach (rzuciłem w trakcie) i szczerze powiem ze na tego data engineera za późno obrałem kierunek, pol roku temu bylo ofert dosyć dużo i dostawałem odpowiedzi zwrotne ze zapraszają mnie na rozmowę, jakos przechodziłem nawet do technicznej, ale jeszcze nie byłem na takim poziomie jak jestem dzisiaj, a teraz żeby nawet zadzwonili do Ciebie nawet żeby pogadać HR to jest problem. Chyba trzeba przenieść się na
  • Odpowiedz
@Oake: w ogóle mozna porównać po wpisach na wykopie, ludzie piszą ze chcą się przebranżowić z finansów i wskoczyć w jakiś DA czy DE, ja #!$%@?, ofert porównując do poprzedniego roku gdzieś 4 razy mniej a kandydatów 10 razy wiecej
  • Odpowiedz
@Oake: rób to co ci się podoba. Kiedyś data security to smrut dziś oferty po 35k w chmurze. Kiedyś hehe śmieszne stronki a dziś react dev 20k a jutro 8k. Świat się zmienia, nie przewodzisz tego. Ludzie inwestowali w excela i teraz dupa. Ludzie teraz inwestują w tableu i power bi i za pare lat tez będzie dupa. Musisz być śliski jak chcesz do korpo, musisz mieć cały czas łatwo transferowane
  • Odpowiedz
@Oake: mialem podobna sciezke. Do tego znam sporo ludzi, ktorzy taka sciezke (korpopraca+VBA->analiza/inzynieria danych) przebyli, lub chcieliby przebyc.

Moja uwaga jest jedynie taka, ze rynek na entry level mysle, ze sie przepelnil lub predzej czy pozniej to zrobi.
  • Odpowiedz
@Fury_Warrior:

Kiedyś hehe śmieszne stronki a dziś react dev 20k a jutro 8k.


Biorąc pod uwagę, że 2/3 jak nie więcej frontu na apkach jest pisane w React (o React Native nie wspomnę) to obawiam się, że tak się nie wydarzy za szybko.
  • Odpowiedz