Wpis z mikrobloga

potrzebuję pomocy w kwestii wyboru komputera, zdecydowałem się na używkę, lecz totalnie się na kompach nie znam stąd pytanie, który set będzie lepszy? Komputer tylko do gier.

Tańszy
Procesor: AMD Ryzen 5 5500 6C/12T 3,6 GHz-4,2 GHz
Płyta główna: ASUS ROG Strix B550-F Gaming
Pamięć RAM: 4x8GB IRDM RGB 3600 MHz
Chłodzenie procesora: SilverMonkey Snowy AiO 240mm ARGB
Dyski: NVMe SAMSUNGMZVLB512T - 512 GB oraz NVMe SAMSUNGMZVLB1T0N - 1 TB
Zasilanie: SilentiumPC Supremo FM2 80+ Gold 750W
Grafika: Dell RTX 3070 8 GB
Obudowa: KRUX Anta -
Chłodzenie obudowy - 1x 120mm CoolerMaster Sickleflow, 2x 140mm Endorfy Fluctus PWM ARGB

Droższy

CPU: i5 11400F (6 rdzeni - 12 wątków)

MOBO: Gigabyte B560M DS3H V2

Chłodzenie: Jonsbo CR-1400 ARGB + Thermal Grizzly Kryonaout

RAM: PNY XLR8 Gaming RGB 16GB (2x8GB) 3200MHz

GPU: RTX 3060ti Founders Edition

PSU: SilentiumPC Vero M2 600W

SSD: Lexar NM620 1TB NVMe

Obudowa: Logic ARAMIS ARGB

Będę wdzięczny za odpowiedź :)

#komputery
  • 14
  • Odpowiedz
@API1117: brałbym pierwszy (tańszy) bez zastanowienia. Dużo lepsze mobo, 2 razy więcej wyżej taktowanego RAMu, mocniejsze PSU, wydajniejsze GPU (i żeby nie było, IMO Dellowskie GPU są całkiem porządnie zrobione). Co do zastrzeżeń:
- poobserwuj jak się sprawuje AiO i w razie potrzeby wymień na jakiś cooler na powietrze: są tanie a robią z reguły lepszą robotę niż te supertanie AiO
- w dłuższej perspektywie rozważ zmianę budy, ten kartonowy syf
  • Odpowiedz
@gomjeden: wiadomo że nie dosłownie, chodzi mi o to że to najtańszy syf z importu w którym ilość miejsca czy grubość blachy pozostawiają dużo do życzenia. Już sam fakt że producent na oficjalnej stronie produktu nie przyznaje się do wagi netto jest... wymowny.
  • Odpowiedz
6,7 kg


@gomjeden: faktycznie, patrzyłem na specyfikację a tego nie zauważyłem, moje oczy muszą być niekompatybilne z tym fontem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Co nie zmienia postaci rzeczy że 6,7kg to jest słaby wynik i stąd też cena. To po prostu totalnie podstawowa, budżetowa buda ulepiona po taniości i tyle. Można w taką wepchnąć biurowe podzespoły i będzie hulać ale budowanie w tym kompa do gier?

Nie
  • Odpowiedz
@purrminator: Anta jest małą obudową (GPU o długości 330 mm wchodzi na styk), ma bardzo cienkie tafle szkła, ale akurat blachy są zdecydowanie grubsze niż u konkurencji (np. SPC). Dodatkowo przychodzi bez wentylatorów, więc owe 6,7kg to bardzo dobry wynik i Anta nie ma się czego wstydzić jeśli chodzi o blachy. Co do efektywności chłodzenia to nie jest źle, ale trzeba dołożyć komplet wentylatorów na dół i na górę, żeby wymusić
gomjeden - @purrminator: Anta jest małą obudową (GPU o długości 330 mm wchodzi na sty...

źródło: Screenshot_2023-05-17-07-55-34-279_com.miui.gallery

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@10129 bardzo dziękuje za odpowiedz i pomoc, chętnie dowiem sie jaka moge kupić obudowę i chłodzenie bo obecnie zmieniłem procek na 5800x3d, nie widziałem odpowiedzi wczesniej Sorki
  • Odpowiedz