Wpis z mikrobloga

@SPRANTKILL: niestety chyba jest to rx 6950xt
potencjalnie rtx 4070 ((minimalnie)tańszy + dostajesz diablo 4). nieco wolniejszy w rasteryzacji, dużo (~200v400W) mniejszy pobór prądu.
  • Odpowiedz
a do 3 tysięcy zło


@SPRANTKILL: 6900XT też za te okolice ~2600 w promocji się mocno opłaca.

Do tego masz też do wyboru nieco słabszy i mniej przyszłościowy (12GB vRAM) RTX 4070 od ~2800 z kodem na diablo IV, który przecież możesz sprzedać za parę stówek.

Plusy to znacznie większa energooszczędność,
lepsza obsługa RTX
Nvidiowe media encodery
czy wsparcie DLSS (zwykle lepszy od AMD FSR)
  • Odpowiedz
w full hd.


@SPRANTKILL: do FHD to nawet przesada, no ale starczy.
Nawet najtańsze, dwuwentylatorowe modele jak Gainward, Inno3d powinny być spoko, bo to niezbyt gorący chip. No ale zawsze takie 3 wentylatorowe będą deczko cichsze (w zakresie już niesłyszalnym, przynajmniej dla mnie).
Zważ też na miejsce w obudowie.

Zotac daje 5 lat gwarancji. Gigabajt też, ale tylko na niektóre, najdroższe modele.
  • Odpowiedz
@SPRANTKILL: Do 3000 to GeForce RTX 4070. Konkurencja w nieco wyższej cenie da ci te 10% wydajności w rasteryzacji, ale za to -15% w grach z RT ;) Do tego pełen pakiet funkcji jak DLSS 2 czy DLSS 3, NVIDIA Reflex pod esportowe tytuły. Jeśli cokolwiek chcesz z GPU robić poza graniem w klasyczne gry bez RT to nie ma się co zastanwiać. Do VR będzie lepszy, do pracy kreatywnej będzie
  • Odpowiedz
@SPRANTKILL: ja tam bym szedł w AM5...
#majk3lskladapcty

Konkurencja w nieco wyższej cenie da ci te 10% wydajności w rasteryzacji,

@yousouyou: konkurencja w niższej cenie da mu do 30% w rasteryzacji.
RTX ma pewne plusy, ale już się tak nie rozpływaj nad najbardziej negatywnie przyjętą kartą, która sprzedawała się dotychczas najgorzej z całej serii 4070...
  • Odpowiedz
@yousouyou: poza tym, co napisał @majk3l Radeon ma jeszcze 16 GB VRAM zamiast 12 GB. Tegoroczne gry pokazały już, jak szybko zestarzały się 8-gigabajtowe RTXy z serii 3000. Wszystko więc rozbija się o to, jak długo chce się używać karty graficznej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SPRANTKILL: ryzen 7600 będzie mniej prądożerny i nieco wydajniejszy w grach + intel kończy żywot platformy i nie wymienisz już procesora a amd zapowiadało, zę na am5 ma być jeszcze parę generacji więc idąc w amd możesz tutaj zaoszczędzić w przyszłości sobie wymiany płyty i ramu (bo nowa gen intela też już chyba tylko na ddr5 ma być)

oszczędzając bym zrozumiał intela 12400f jeszcze, ale ciężko znaleźć sens dopłaty do 13500f
  • Odpowiedz
@SPRANTKILL celuj w Asusa TUF albo Dual, poza tym dobre sa tez Gigabyte Windforce albo Gaming OC. Ten Ventus nie jest do końca dobrym wyborem.

Sam ostatnio kupiłem Asusa Dual, dużo też czytałem i większość gonpolecala. Nie sugeruje się że ma tylko dwa wiatraki, ma lepsze chłodzenie niż nie jeden co ma 3. Nie testowałem go jeszcze pod jakimś mega obciążeniem, ale nigdy nie go nie słyszałem, więc jest cichy.

Tutaj watek
  • Odpowiedz
@majk3l:

z kodem na diablo IV, który przecież możesz sprzedać za parę stówek.


A to nie jest tak, ze trzeba kod przez geforce experience zrealizowac i jesli nie ma sie 40xx to odrzuci?
  • Odpowiedz
A to nie jest tak, ze trzeba kod przez geforce experience zrealizowac i jesli nie ma sie 40xx to odrzuci?


@taju: raczej tak jest, a w czym problem? ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz