Wpis z mikrobloga

jest możliwość zatrzymania gry w locie na #nintendoswitch ? zamierzam kupić konsolkę oraz Zelde na pierwszą grę, no i tutaj zaczynają się kłopoty, bo jestem średnio biegły w j.angielskim i gdyby była możliwość zatrzymywania na dialogach podczas cut scenek to wiadomo słownik i jazda, a tak to ucieknie mi jakiś dialog, bo nie rozumiałem słówka czy dwóch i cały kontekst idzie się ebać, a nie ukrywam, że zależy mi na jak najlepszym poznaniu fabuły. dzięki za pomoc :)
PiotreKqxx - jest możliwość zatrzymania gry w locie na #nintendoswitch ? zamierzam ku...

źródło: temp_file.png5930615742749856906

Pobierz
  • 17
@PiotreKqxx: no to mozna zrobic screenshota (dedykowany przycisk na joyconie/padzie), innej opcji zbytnio nie ma
chociaz w najnowszej Zeldzie do wielu dialogow wprowadzili log wypowiedzi
@PiotreKqxx: jeśli chodzi o Zeldę to jest opcja logu gdzie możesz cofnąć się do wcześniejszej wypowiedzi. Nie działa to chyba jednak w cutscenkach. Z resztą będziesz się bawił dobrze nawet nie znając fabuły. Wystarczy że zrozumiesz mechaniki gry.
@PiotreKqxx W Zeldę akurat nie grałem, ale generalnie chyba we wszystkich grach od Nintendo dialogi się same zatrzymują i trzeba kliknąć A żeby poszły dalej. Można więc na spokojnie tłumaczyć każde zdanie.
@Tesseract ja rozumiem ale jest jeszcze kwestia cut scenek:) na ps5 jest taki interfejs, że jak kliknę to wysuwa się pasek z dołu ale i tak można czytać dialog i puścić dalej :) najwyżej bede na filmikach siedział z kamerą w telefonie xDD