Wpis z mikrobloga

Mam centralkę telefoniczną na raspberry pi z dongle od Huawei do wykonywania rozmów telefonicznych. Jakość rozmów nie jest dla mnie jednak zadowalająca i zastanawiam się nad upgradem sprzętu, aby móc rozmawiać w jakości HD.

Podpowie ktoś, czym konkretnie powinienem się zainteresować? Czytałem coś o yeastar, ale mają tyle produktów, że nie wiem jak to ugryźć. Czy wystarczy, że kupię np. https://www.voip24sklep.pl/pl/p/Yeastar-Neogate-TG200-2xGSM/219 połączę wszystko w jedną sieć i będzie działać? Do dzwonienia używam aplikacji microsip (softphone). Rozważam też wprowadzenie VPN do łączenia się z centralką z dowolnego miejsca

#voip #gsm #asterisk #pbx #freepbx #bramkagsm #raspberrypi
  • 2
  • Odpowiedz
tak, centrala ma 2 sloty na karty SIM, nie pamietam czy bedziesz musial podpiac do Asterisk, czy wystarczy samo urzadzenie ale to jest to czego szukasz
  • Odpowiedz
  • 0
tak, centrala ma 2 sloty na karty SIM, nie pamietam czy bedziesz musial podpiac do Asterisk, czy wystarczy samo urzadzenie ale to jest to czego szukasz


@gustafff: kupiłem i działało jak powinno, z tym że nie ma obsługi 4G/VoLTE, więc odsyłam i szukam czegoś innego.
  • Odpowiedz