Wpis z mikrobloga

#motoryzacja
#samochody

Witajcie, mam problemy z obecnym autem, poza tym szukam czegoś nowszego (mam benzynę z 2001r) i znajomy ma na sprzedaż golfa plus z 2008r z 1.9tdi 250k przebiegu. Myślicie ze warto się w to pchać? Mega zadbany w środku a już kilka vagow widziałem i te ich łuszczące się uchwyty drzwi xd wymienione dwumas i hamulce.... pytam bo nigdy diesla nie miałem. Robię 10-12k rocznie, po mieście nie jeżdżę tylko do pracy 15km w jedną stronę i jakiś wakacyjny wyjazd. Garażu też nie mam o ile to istotne ( ͡° ͜ʖ ͡°) wiem że lubią rdzewieć ale w tym nie ma żadnej rudej, zależy mi na niskim spalaniu bezawaryjnosci i trwałym zawieszeniu
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
Ale to jest jego trzecie auto a pracuje w domu więc przebieg akurat w tym aucie to nie problem, pytałem czy inne mogą mnie zaskoczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Nurbon: no jak to diesle na PD. EGR,turbina,dwumasa,pompowtyski, wytarty wałek na krzywkach, szklanki, gniazda pompowtryskiwaczy w głowicy, pompa vacum. Jest kilka rzeczy na które trzeba zwrócić uwagę. Stacyjka blokująca się. Gumy stabilizatora zaprasowane na nim.
  • Odpowiedz
@Nurbon: Warto, silnik bardzo dobry o ile jest w dobrym stanie ;) Mało pali, na trasie około 5 przy tempomacie na 120 powinien Ci palić.. a koszta ewentualnego serwisu mniejsze niż nowsze diesel na cr. Tak Ci się spodoba jazda z tym silnikiem, że nie będziesz chciał już benzyną jeździć.
  • Odpowiedz