Wpis z mikrobloga

tag do obserwowania --> #sredniasondazysejm

KWIECIEŃ 2023

1. Prawo i Sprawiedliwość - 33,9% - 190 mandatów ( ⬇ 0,1%)
2. Koalicja Obywatelska - 25,9% - 132 mandaty (⬇ 1%)
3. Polska 2050 + PSL - 14,3% - 65 mandatów
4. Konfederacja - 9,5% - 39 mandatów (⬆ 1%)
5. Lewica - 9,2% - 33 mandaty (⬆ 0,9%)

rales - tag do obserwowania --> #sredniasondazysejm

KWIECIEŃ 2023

1. Prawo i Sprawi...

źródło: canvas1

Pobierz
  • 133
  • Odpowiedz
@rales: Smutne, że w tym kraju jest aż tyle nieudaczników życiowych i degeneratów którzy głosują na PiS. Co by nie mówić o zwolennikach Konfederacji i Lewicy to przynajmniej wyznają jakieś idee. Jedyna idea wyborców PiS to żyć i żreć.
  • Odpowiedz
@rales: Byłoby ciekawie z takimi wynikami po wyborach, bo obydwa bloki mają po równo, chyba że konfa wstrzyma się od głosu przy głosowaniu za premierem.
  • Odpowiedz
Co by nie mówić o zwolennikach Konfederacji i Lewicy to przynajmniej wyznają jakieś idee. Jedyna idea wyborców PiS to żyć i żreć.


@ObserwatorPPR: ideą konfederatów jest "żeby lewaków dupa bolała", a lewicowców "żyć i żreć za cudze" dokładnie jak w przypadku pisowców xD
  • Odpowiedz
Będziemy mieli pat rządowy. Nie wiedzę możliwość żadnej sensownej większości sejmowej.


@kam966: sensownej nie, ale koalicja PiS-Konfa tak nas wyrucha, jak PiS nas nie wyruchał. Kukle będą swędziały
  • Odpowiedz
@mitatuyo: Ach, kwestia czasu, nie wiem czy już się nie zaczęło. Wczoraj włączyłem dosłownie na chwilę telewizor, leci sobie Panorama na reżimowej. Pokazują zwierzątka, myślę sobie, o spoko, nie ma chociaż w tym programie jakiegoś szkalowania. O ja naiwny. Za chwilę mówią o odejściu Sonika z PO, oczywiście grillowanie Tuska i aborcji. Wskazują jaki to zasłużony człowiek dla kraju więc pewnie zaraz będzie w pisie. Innych podsypią kasą i też przejdą.
  • Odpowiedz
@Ogau: Nie no wyborcy Konfederacji po części wyznają wolny rynek i chcą żeby prowadzenie biznesu było prostsze, część wyznaje nacjonalizm i śni o wielkiej Bolsce. Wyborcy lewicy chcą chronić ludzi, których postrzegają jako słabych i pokrzywdzonych: gejów i transseksualistów, pracowników, samotne matki, kobiety itd. To czy te wszystkie grupy rzeczywiście wymagają szczególnej opieki to już inna sprawa.

Konfederaci przejęliby się gdyby np. PiS ściągnął do Polski milion imigrantów z Afryki, lewicowcy
  • Odpowiedz
@ObserwatorPPR:

"osoby LGBT są dyskryminowane, musimy walczyć o ich prawa i chronić ich przed nienawiścią"

To nie jest żadna idea, co najwyżej postulat spoleczny. Na dodatek dostyczacy bardzo waskiej, marginalnej, części społeczeństwa.
  • Odpowiedz