Wpis z mikrobloga

@Sercekapusty: Da się to zrobić ale trzeba mieć narzędzia, multimetr, lutownicę i nie mieć dwóch lewych rąk. Wystarczy moduł USB-PD, oryginalny sam kabel od zasilacza HP. Modułem USB-PD wymusisz podanie 19V z power-banku, i podasz to na kabelek z oryginalną wtyczką, pozostaje jeszcze sprawa pinu ID aby notebook poprawnie rozpoznał moc zasilacza, ale w przypadku HP to tylko dwa oporniki.
Czy 20W nie zadziała


@Sercekapusty: jeszcze raz napisze

Musi mieć wyjście 20V, jak lapek jest oszczędny to może nawet 45W wystarczy o ile taki zasilacz miał fabrycznie i nie pociągnie więcej, Pod laptopem na naklejce powinno być jakiej mocy zasilacza wymaga,
Tyle że jeśli 60W też akceptuje, a zobaczy że podpięty jest 90W (bo tak pewnie te przejściówki się przedstawiają) to pociągnie 60W i powerbank się wyłączy z przeciążenia.
od dawna robią, nawet z chipem do della.


@wypokowy_expert: ooo. Teraz mnie zaciekawiłeś. Mojego Precisiona muszę w BIOSie przestawiać, żeby się ładował z powerbanka. Sprawdzałeś czy kabelek z PD 100 W to kabelek będzie normalnie wykrywany jako ładowarka 100W? Bo standardowo on ma ładowarkę 180W, ale nawet 65W od Della spokojnie doładowuje baterię przy normalnym korzystaniu tylko z komunikatem, że "wydajność może być ograniczona przez zbyt słabe ładowanie".
@wypokowy_expert: 100 W powerbank powinien dać radę wypluć. Przynajmniej według Baseusa.
Jedynie wkurza mnie, że jak chcę mieć napięcie na portach USB-C przy wyłączonym komputerze to on wtedy zawsze ląduje powerbanka, a ja raczej chciałbym w drugą stronę.