Wpis z mikrobloga

Chciałbym kupić klimatyzator dwufunkcyjny do biura. Z racji, że kompletnie się nie orientuje na co dokładnie zwracać uwagę żeby sobie poradził z chłodzeniem w lato i ewentualnie dogrzewaniem w zimę to zwracam się z prośbą do was ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Może ktoś korzysta z podobnego sprzętu i jest w stanie go polecić? Na co ewentualnie zwracać uwagę żeby nie wybrać jakiegoś gówna czy czegoś co nie będzie spełniało oczekiwań?

#pytanie #pytaniedoeksperta #klimatyzacja #klimatyzator
  • 12
@qscc:
gree/midea to podstawowa pewna półka
jakieś daikin i mitsubishi to górna półka która odstraszy ceną.

Każdy klimatyzator grzeje i chłodzi. Jak nie chcesz grzać poniżej 5st to byle jaki z w.w. się nada.
@kuncfot:

No powiedzmy żeby do tych -10 dawał radę jako tako. Przypominam, że on ma wspomagać grzejniki ewentualnie które są w biurze, a nie być głównym źródłem grzania.
@qscc: Przenośny do grzania to nie jest najlepszy pomysł. Żona siedzi w tym biznesie. Z tego co pamiętam ostatnio ponoć trochę potaniały splity. 3500zł za 3,5kW było chyba z montażem na 8% VATu.
@qscc: Moc dobiera się do wielkości pomieszczenia, układu okien itd..
Akurat LG to droższa firma, a moc 2.5kW to raczej to małego pomieszczenia.
Ten S09EQ ma akurat grzanie do -10C na zewnątrz.
Przy -7C ma niby moc grzania 2,6kW

Mam podobny na parterze w domu, tylko 3,5kW, grzeję tym w okresie wiosna/jesień.
Tylko miej świadomość, że tyle za niego nie zapłacisz z montażem. Ktoś musi to zamontować i podbić gwarancję.
Ten
@jack_:

Jakby grzanie nie jest priorytetem, bo tak jak wspomniałem być może w zimie będę go odpalać żeby pomógł trochę grzejnikom w biurze gdyby faktycznie pizgało zbyt mocno :)
Oczywiście, że to nie jest finalna cena i dobrze zdaje sobie z tego sprawę, ale firma to finansuje więc mam nadzieję, że w całości jak wrzucę to jako propozycje to ich nie odstraszy xD

Jeszcze co do pomieszczenia w którym byłoby to
@qscc: Na 18m2 to 2,5kW spokojnie starczy, choć lepiej poszukaj sobie chińczyka Gree[lub klona].
Będziesz w podobnej kasie miał sterowanie WiFi - jeśli ci w ogóle na tym zależy.
Patrz sobie na klasy energetyczne - to jest przełożenie ile zje prądu a ile da tobie z tego ciepła/chłodu
@jack_:
Firma stawia więc nie ma znaczenia ile to zje prądu, bo i tak za to nie zapłacę.
Co do sterowania WIFI to raczej niepotrzebne, ale jeśli będzie taka funkcja to spoko.
@qscc: Jak masz kasę w nosie to bierz LG. Z tego co pamiętam to przy konserwacji lepiej to idzie wyczyścić, więc nie wdychasz grzyba po kilku latach. Żona w tym siedzi, ale Wielkopolska.