Wpis z mikrobloga

Kupiłem Asus Rog Strix G18 z 2023 roku bez systemu operacyjnego. Nie ma nic, nie działa nawet touchpad i komputer nie widzi w ogóle karty graficznej rtx 4060. Nie działa też wi fi. W ogóle nie widzę w menadżerze urządzeń bezprzewodowej karty sieciowej. To w ogóle możliwie, żeby w laptopie jej nie było? Próbowałem na Windows 10, teraz na Windows 11. Praktycznie nic nie działa, koszmar. #asus #laptop #laptopy #windows11
BROKOLINI92 - Kupiłem Asus Rog Strix G18 z 2023 roku bez systemu operacyjnego. Nie ma...

źródło: IMG_3505

Pobierz
  • 27
@BROKOLINI92: jak instalowałeś czystego windowsa to normalne że większości sterownków nie ma natomiast powinny się pobrać automatycznie z windows update. Do tego co nie będzie działać możesz pobrać ze strony asusa. Wgl to zobacz czy asus nie udostępnia gdzieś na stronie recovery do Twojego modelu wtedy możesz zainstalować windowsa od razu z całym firmwarem i sterownikami
@keep_it_real: @KWKWujek @Novameh mój model to G814JV. Wszedłem tutaj https://rog.asus.com/laptops/rog-strix/rog-strix-g18-2023-series/helpdesk_download/ ściągnąłem sterowniki do realtek i nic się nie zmieniło. Pewnie jak ściągnę sterowniki do nvidia to zacznie widzieć karte graficzna, ale co mi po tym jak nie moge nawet właczyc internetu? Nie ma żadnej dużej paczki, tylko ściąga się pojedyncze sterowniki ze strony Asusa. Chyba, ze aktualizacja bios coś da?
Bo pewnie pobierasz sterowniki do kontrolera lan na płycie głównej obsługującego ethernet a karta wifi jest osobna i potrzebuje innych sterowników (jak procek intela to też karta intela zapewne). Masz dwie opcje albo podłączysz się kablem do routera i może pobierze Ci się sam albo ogarniesz jaką masz kartę i znajdziesz do niej sterowniki na stronie producenta karty.
KWKWujek - Bo pewnie pobierasz sterowniki do kontrolera lan na płycie głównej obsługu...

źródło: Screenshot 2023-05-09 003743

Pobierz
@BROKOLINI92: wchodzisz na stronę swojego laptopa / driver & utility / wybierasz nazwę twojego biosu / system operacyjny / networking / show all

I masz tam Intel Wireless LAN.

Nie wiem gdzie masz problem. Na stronie asus przecież masz wszystkie drivery, które potrzebujesz.
@KWKWujek: Ale te stery są na stronie asusa, tylko on jest ślepy i klika na Realtek LAN Driver. Wystarczy kliknąć poniżej na "show all" i pokazuje się sterownik "intel wireless LAN" dokłądnie ten którego on potrzebuje.