Wpis z mikrobloga

O, jeszcze lepiej, za miesiąc apka bankowa też przestanie działać na moim telefonie, bo przestarzały android XD #!$%@?... Ale mnie wkurza takie wymuszanie zmiany sprzętu. W pełni sprawny telefon, któremu niczego nie brakuje, trzeba wymienić, bo przestarzały soft xD

Będzie trzeba zerknąć jak sprawa wygląda z ręcznym instalowaniem nowszych andków na starych telefonach... Obym tylko nie skaszanił nic.

Ale będzie #!$%@?... Z tymi wszystkimi 2FA i innym gównem... Reinstalowaniem apek... Jezu.
  • 116
Ty patrzysz z perspektywy użytkownika, a ja staram się przedstawić jak to wygląda od strony tego kto tę apkę wypuszcza. Wsparcie Androida 7 trwa od wypuszczenia pierwszej wersji apki na Androida 7. Czyli nie 4 lata, a prawdopodobnie 7.


@tu_jest_jakby_luksusowo: no wsparcie trwa, ale zakończyło się w 2019 roku czyli 4 lata temu. Nie można więc mówić, że ktoś ma nieaktualizowany od 7 lat telefon, prawda?

Z punktów, które podałeś to
@Krupier:

zaryzykuję, ale pójdę o zakład, że OP nie ma jakiegoś naprawdę starocia (pod względem softu, nie daty premiery urządzenia). Nawet jeśli ma androida 7 to był on wspierany do 2019 roku. Jeśli chcesz mi powiedzieć, że urządzenie z systemem ostatnio aktualizowanym ledwie 4 lata temu nie nadaje się do używania bankowości mobilnej to znaczy, że coś gdzieś poszło w złym kierunku.

Nie musiałbyś ryzykować jakby op napisał jakiego systemu operacyjnego
@CyprianFonda co? xD
Ja kupuje iPhony, nigdy nie dalem za niego wiecej jak 2k.
Poprzedni kupilem za 1200 i sluzyl 4-5 lat, wymienil bo chcialem cos lepszego ale apki nadal dzialaly na starym
Niech przykładem tu będzie apka Velo banku, która do niedawna była brzydka, płaska i kanciasta, zrobili nową fancy trendy, ale jakoś dali radę by na 7. działała.

@Krupier: tu nie chodzi o to czy się da. Tu chodzi o to, że jest za trudno / za dużo / za drogo.

@tu_jest_jakby_luksusowo: no wsparcie trwa, ale zakończyło się w 2019 roku czyli 4 lata temu. Nie można więc mówić, że ktoś
Nie musiałbyś ryzykować jakby op napisał jakiego systemu operacyjnego używa na pytanie, a do tego się #!$%@?łeś, że ktoś śmiał poruszyć te krytyczną informacje. Nie musiałbyś pajacować jako teoretyk jakby ta informacja została podana. A jak ktoś o to pytał to zacząłeś sapać: "doskonale wiemy, że pytający o takie rzeczy chcą móc napisać "hehe, jaki szrot, lol, w 2023 jeszcze tego używać iksde" czy coś w tym stylu." więc nie udawaj zrównoważonego,
@Krupier: System operacyjny się rozwija, a każda wersja wprowadza jakieś nowe rozwiązania. Żadna firma nie będzie chętna, żeby płacić za tworzenie i utrzymywanie aplikacji o połowę więcej, żeby dostosować się do jednego procenta użytkowników, używającego systemu sprzed siedmiu wydań. Zwłaszcza, że zazwyczaj są to ci użytkownicy, którzy generują najniższe zyski.
przestarzaly soft


@KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota: lubisz być dymany co? Pierwszy przykład z brzegu Moto G7 Play ostatnia aktualizacja androida w 2021 bo #!$%@? ci w dupę kup nowy. Tymczasem LineageOS działa na najnowszym androidzie sprzed kilku miesięcy. Smutne jest właśnie to że klienci są #!$%@? i nie tylko bronią korporacji co są kompletnie nieświadomi, że system wcale nie musi być dziurawy.

Z resztą na kompach Linux działa na starym sprzęcie i jest bezpieczniejszy
@PiersKurczaka: To samo z samochodami, lodówkami, całą elektroniką. Pełno dobrych rzeczy trzeba #!$%@?ć bo siłą się wymusza zmianę. No ale ekologicznie xD Brniemy w ślepą uliczkę. Sprzęty jednorazowe, brak części, standaryzacji podzespołów, choć taki telefon czy komputer spokojnie mógłby służyć 10 lat i ja wcale nie żartuje. Ale jak komputer ma być na 10 lat jak samochody się już zmienia co 3 xD
@PiersKurczaka: mnie w sumie też ciekawi co to masz za telefon :D sam mam 8 letni i sobie chwalę.

Pytanie też z jakiego powodu ktoś nie wymienia telefonu.

Z technicznego punktu widzenia przez powiedzmy 10 lat się bardzo dużo zmieniło.. taka rzeczywistość
@Krupier: Typie, oprogramowanie sie zmienia, nawet nie widząc zmian i tak sie zmienia sama architektura softu, jego wymagania co do współczesnych apek. To ze ostatni update wyszedł w 2019 nie oznacza ze od tego czasu liczysz, tak samo byś policzył dla win7? Telefon działa? Działa. Soft działa? Działa. To ze aplikacji bankowej nie możesz aktualizować to nie jest wymagane do życia.
Nie wstyd, ale po co ci ta wiedza? Chłopie, ja nie kupuję rzeczy dla szpanu, tylko dla funkcjonalności. Szpanowanie mnie kręciło jak miałem może 15 lat i chciałem się pokazać przed ziomeczkami jaki to jestem fajny modny i na czasie. Nie jest ci ta informacja zupełnie do niczego potrzebna.


@PiersKurczaka: Podoba mi się jak piszesz kilka zdań o tym jak bardzo masz #!$%@? w to jaki masz telefon i jak bardzo
ale nie trzeba wymieniać całego komputera, żeby mieć lepszy system. A tu chodzi o to, że cały sprzęt jest do wymiany i wyrzucenia.


@IlawaNidzica: W telefonie też nie trzeba od Androida 8 (ale lepiej od 9), Google udostępnia obrazy dla wszystkich fonów. Tylko te telefony działają, ale nowych rzeczy nie będzie w nich. Tak jak w komputerach - da się używać, ale tylko tyle