Wpis z mikrobloga

Cześć, jestem tu nowy. A w sumie to dopiero co dowiedziałem się, o czymś takim jak #fpv i zacząłem latać w Liftoff. Wcześniej #drony kojarzyły mi się zawsze z filmowymi ujęciami, a co mnie teraz zainteresowało to akrobacje wokół drzew, mebli, jakieś pętle itp (freestyle?). Na początek do symulatora kupiłem "Aparatura Betafpv LiteRadio 3 ELRS 2.4GHz" - nie mam pojęcia czy dobry wybór, padło na to bo było w jakimś starter secie Cetus X, który pomyślałem, że skompletuje jak mi się spodoba symulator xD

Ale rozglądając się zobaczyłem, że są jeszcze tańsze opcje np. gdzieś tu na tagu wyczaiłem Meteor65, który widzę, że można dostać za 6 stówek
https://dronavista.pl/pl/betafpv/7214-betafpv-meteor65-1s-2022.html
i na początek chciałbym coś co nadaje się do latania w domu i obijania o meble żeby sobie trenować w przerwach w pracy (homeoffice)
Moje pytania, to czy ten Meteor to sensowny wybór, a drugie jak wygląda kompatybilność aparatury i jakie gogle trzeba kupić. Czy to jest tak, że mniej więcej wszystko ze wszystkim działa czy kompletnie tak nie jest i trzeba bardzo uważać. Np "Gogle BetaFPV VR02 FPV" (nowe w sklepie 3 stówki albo "Gogle Beta VR03" 4 stówki) będą śmigać z tą aparaturą i tym dronem?
  • 6
@dwrd: Generalnie gogle to zawsze najmniejszy problem bo analogowe działają ze wszystkimi systemami analogowymi, dopiero z cyfrowymi (DJI, Walksnail, HD Zero) robi się zamieszanie. Ja też zaczynałem dwa lata temu z BetaFPV i byłem bardzo zadowolony więc polecam. ELRS to bardzo dobry system i nie trzeba go zmieniać na nic lepszego bo generalnie jest jedynym z dwóch najlepszych. Bierz więc te gogle VR02 lub 03 i do tego jakiegoś Meteora z
@Peter_Mountain: no i super, a jak to jest z możliwością nagrywania? Na razie jeszcze trochę pokatuję symulator, ale pomyślałem, że fajnie by było zapisać sobie pierwsze loty, być może wrzucić na tag, bo widząc jak trudniejsze niż bym się spodziewał jest to dla mnie w symulatorze, to myślę, że "ciekawie" będzie na żywo ;)
@dwrd: te gogle beta są spoko ale mają tylko panelowa antenę i tyle. W ev800d wpakujesz co potrzebujesz i DVR (czyli nagrywanie obrazu analogowego) w komplecie. Dodatkowo ma demontowalny ekran więc na przyszłość może służyć dla drugiej osoby, która chciałaby podglądać. Z takich mocno budżetowych jeszcze jest eachine vr D2 pro za 2.5/3 stowki i chyba w te bym celował bo potem jakieś cobry warto z kubłów ale to już wydatek