Wpis z mikrobloga

Miałem dzisiaj rekrutacje do projektu dla komisji europejskiej (#testowanieoprogramowania)

Nie planuje zmiany pracy, ale czasami chodzę dla sportu żeby w razie sytuacji pobramkowej móc komfortowo przejść rozmowe (a i od czasu do czasu trafi się stanowisko z dużo lepszą stawką). Poza tym można się sporo dowiedzieć na takiej rozmowie (o czym za chwile).

Mówię, że mam 9.5 roku doświadczenia, a pani rekruterka zdziwiona, że studia robiłem równolegle (?? myślałem, że to na plus).

Okazuje się, ze na pozycjach w instytucjach publicznych, takich jak do projektu dla komisji europejskiej... mogą zaliczyć ALBO studia, ALBO prace. A że studia liczą się lepiej (tak, z tego co zrozumiałem 3 lata inzyniera + 2 lata magistra + 2 lata doktoratu liczone są lepiej niz 7 lat doswiadczenia xD), to nie mam tak na prawdę 9.5 roku doświadczenia, tylko 9.5 minus 3 lata inżyniera = 6.5 roku expa + studia inżynierskie

Dodatkowo certyfikaty sie kompletnie nie liczą - liczy sie ile ich masz. Ja mam jakieś gówniane 3 i w sumie wyczerpuje to "limit" plusów za certyfikacje, nawet jeśli zrobiłbym jakieś super duże certyfikacje zarządzania jak Prince2 - jeśli mam ECDLa to PRINCE2 będzie liczony tak samo jak ten ecdl

Oczywiście stawka adekwatnie niższa, odmówiłem, no i chyba przy moim trybie pracy i nauki wiecej na takie stanowisko nie zaaplikuje xD

#pracbaza troche #gorzkiezale
Rabusek - Miałem dzisiaj rekrutacje do projektu dla komisji europejskiej (#testowanie...

źródło: CleanShot 2023-05-06 at 00.38.33@2x

Pobierz
  • 17
@Rabusek bruksela nie kończy się na KE, nie wiem na ile się orientujesz na rynku beneluxu ale KE jest uznawana za coś w stylu naszej budżetówki, #!$%@? ale stabilnie. To może troche przesadzone porównanie ale ogólny koncept się zgadza
  • 0
nie wiem na ile się orientujesz na rynku beneluxu


@Teylor: w ogóle xD Troche mnie naciskali na on-site i faktycznie dali +30% więcej przy relokacji, ale to tyle z plusów.
@Rabusek to jest mało? chyba w dupie ci się poprzewracało. poza tym nie sądzę by taka instytucja zatrudniała zdalnie, chyba z jakimiś scamerami rozmawiałeś.
@Rabusek: taki to przynajmniej coś musi umieć a tester tylko klika jak małpa. poza tym iosowiec w be 10k€? z tego chyba nawet 5k€ nie zostanie na tamtejszym uopie.