Wpis z mikrobloga

#budowadomu
Macie pomysł, co to może być?

Wbite w ziemię na działce, na której mam zamiar się budować; do niedawna było otoczone krzakami i drzewami. Myślałem, że to jakieś pozostałości po wcześniejszych budowach w okolicy (tego typu artefaktów mam pełno na głębokości peryskopowej - jak wiadomo, śmieci najlepiej wyrzucać w okoliczne krzaki). No ale zacząłem to odkopywać (bo cholerstwo ani drgnie), i się okazuje że jest w idealnym pionie. Odkopałem ręcznie na prawie metr, dalej ani drgnie. Jedyny pomysł jaki mam, to że to jakiś reper / znacznik geodezyjny z wcześniejszych inwestycji, no ale z drugiej strony... Najbliższy dom jest z 30 metrów od tego, jakim cudem? Żadnych instalacji typu woda lub kanalizacja w okolicy nie ma.
JanTraktorski - #budowadomu 
Macie pomysł, co to może być? 

Wbite w ziemię na działc...

źródło: IMG-3372

Pobierz
  • 11
@Jarek_P: Taki mam plan. Ale i tak idzie do likwidacji, bo jest w miejscu wykopu. Buduję z dom z piwnicą, to sprawdzę przy okazji, czy wody gruntowe nie podeszły wyżej niż powinny, i czy mogę zacząć kopać czy czekać na suszę.
@JanTraktorski: o ile nie mieszkasz na terenie, gdzie woda zaczyna się dwa metry pod trawnikiem i oczywiście, o ile to jest drożne, chyba bym się nie spieszył z usuwaniem, jeśli tylko nie stoi totalnie w miejscu planowanej ławy, to zostaw, najwyżej skrócisz i niech sobie będzie gdzieś pod kratką w podłodze. Rezerwowe źródło wody zawsze może się przydać, w razie "W", czy choćby do podlewania ogródka "za darmo".