Wpis z mikrobloga

miałem okazje się przejechać na gravelu rozmiar 58, zrobiłem 40km, po asfalcie, szutrze, kamieniach, błocie, w pełnym deszczu, więc trudno mi powiedzieć czy rozmiar był dla mnie odpowiedni, ale pytanie jest odnośnie szosy i geometrii, mieszkam na wsi gdzie nie idzie nic przymierzyć, są rowery na necie, zagwozdka czy rozmiar 58 czy 60, 58 jest na podobnej geometrii co ten gravel tylko przekrok niżej i koła wężej, 60 znowu ma dłuższą sterówkę o 4cm, jak to obmyśleć? 188 faceta 91 przekrok 15 zwis, pierwsza szosa w życiu więc zero porównania
#szosa #rower
ptakov23 - miałem okazje się przejechać na gravelu rozmiar 58, zrobiłem 40km, po asfa...

źródło: screen

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@ptakov23 na pewno nie 60 cm, przy tym wzroście nawet 58 jest raczej za duża. Sam mam 187 cm i przekrok 88 cm i mam ramę 58 cm i jest mi niewygodnie, kolejny rower jak będę zmieniać biorę ~56 cm
  • Odpowiedz
  • 0
@ptakov23 ja bym brał 56. 189 i podobny przekrok, a nawet wiele lat miałem ramy 54 i 55. Dlugi mostek i jazda. Mozesz pojechać do dużego miasta a tam powinny być sklep z usługą doboru rozmiaru ramy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Pegos: dobra ustawilem sie na wyjazd do salonu, tam typ powiedzial ze mi zrobo bike fitting bez komponentow tylko na sam rozmiar ramy za 150 cebulionow
  • Odpowiedz